Scor monstru, Recolta Dorolț pierde ultimul meci din sezonul 2016-2017

Unirea Jucu s-a impus cu 8-3 (2-0) în etapa 30

Recolta Dorolț a încheiat vineri sezonul 2016-2017 din Liga III la fotbal. A primit vizita echipei Unirea Jucu, iar meciul a oferit 11 goluri. Da, s-a înregistrat un scor monstru, după o primă repriză în care s-au înscris doar două goluri.

Scorul a fost deschis A. Pop (min. 12), pentru ca Cubleșan să dubleze avantajul echipei sale (min. 40). În startul reprizei secunde, Adrian Micaș a văzut ușor cartonașul roșu (min. 50), iar clujenii au condus apoi cu 3-0 prin reușita lui Bucur (min. 55). A urmat o perioadă bună pentru echipa lui Zoltan Ritli. Daniel Pop și Flaviu Ionescu au înscris, au reaprins speranțele Recoltei, 2-3 (min. 60). Dar Unirea Jucu s-a distanțat din nou prin golurile lui Cubleșan și Covaciu (min. 65, 67), pentru ca D. Vincze să facă 3-5 (min. 69). Echipa oaspete a mai trimis de trei ori mingea în poarta Recoltei prin Băghicean (min. 70) și Cubleșan (min. 80, 82), iar Unirea Jucu s-a impus cu 8-3.

Una peste alta, Recolta Dorolț termină sezonul pe locul 14 cu 5 victorii, două remize și 21 de înfrângeri. În mod normal este un loc retrogradabil, dar la câte echipe s-au retras, ori se vor retrage, echipa sătmăreană ar putea primi o nouă șansă să evolueze în Liga 3. Dacă se va mai vrea.

Recolta: Oșan – D. Vincze, Micaș, Mureșan, Toma, Șimon, Ștef, Ionescu, D. Pop, M. Pop, Goț. Rezerve: Stancovici, Reszler, Drumar, Egri, N. Meșter, S. Meșter. Antrenor: Zoltan Ritli.