Satu Mare – Rezultatele la olimpiada de religie, etapa judeteana

Scris de Mirela Filimon, 23 martie 2011 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Inspectoratul Scolar Judetean Satu Mare ne-a furnizat rezultatele obtinute la etapa judeteana a olimpiadei de religie, desfasurata sambata, 19 martie, la Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”.

Redam in cele ce urmeaza lista cu rezultatele obtinute de elevii claselor a VII-a, a VIII-a, a IX-a, a X-a, a XI-a si a XII-a.

Clasa a VII-a:

Sergiu Groza a obtinut locul I, cu nota 9,90 (Colegiul National “Mihai Eminescu”, profesor Gabriel Groza); Molnar Karina – locul II, cu nota 9,40 (Scoala cu clasele I – VIII “Vasile Lucaciu”, profesoara Angela Gabor); Lorena Popa – locul III, cu nota 9,20 (Scoala cu clasele I – VIII “Grigore Moisil”, profesor Octavian Mirisan); Renata Mitrasca – mentiune I, cu nota 9,00 (Scoala cu clasele I – VIII “Balcescu – Petofi”, profesoara Daniela Ciuban); Nagy Evelin – mentiune I, cu nota 9,00 (Scoala cu clasele I – VIII “Vasile Lucaciu”, profesoara Angela Gabor); Patricia Ardelean – mentiune II, cu nota 8,80 (Scoala cu clasele I – VIII “Grigore Moisil”, profesor Octavian Mirisan); Bianca Diana Covaci – mentine II, cu nota 8,80 (Scoala cu clasele I – VIII “Grigore Moisil”, profesor Ioan Zele); Carina Bianca Bodea – mentine III, cu nota 8,70 (Scoala cu clsele I – VIII Mediesu Aurit, profesoara Florica Roatis); Ioana Alexandra Alb – mentinune, cu nota 8,60 (Scoala cu clasele I – VIII “Octavian Goga”, profesoara Bogdana Varga); Roxana But – mentiune, cu nota 8,60 (Scoala cu clasele I – VIII “Mircea Eliade”, profesor Alin Toma); Ovidiu Comiati – mentiune, cu nota 8,60 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza).

Clasa a VIII-a:
Ioana Pop a obtinut locul I, cu nota 9,50 (Scoala cu clasele I – VIII “Ion Creanga”, profesoara Mirela Pop); Ligia Vasut – locul II, cu nota 9,40 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Camelia Silaghi – locul III, cu nota 9,30 (Scoala cu clasele I – VIII “Grigore Moisil”, profesor Octavian Mirisan); Szilagyi Radmila – mentiune I, cu nota 9,20 (Scoala cu clasele I – VIII Culciu Mare); Milian Savianu – mentiune III, cu nota 9,00 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Kotai Alexandra – mentiune III, cu nota 8,90 (Liceul Teoretic Negresti Oas, profesoara Angela Hoban); George Marusca – mentiune III, cu nota 8,90 (Scoala cu clasele I – VIII “Ion Creanga”, profesoara Mirela Pop); Maria Denisa Popovici – mentiune, cu nota 8,80 (Scoala cu clasele I – VIII Valea Seaca, profesor Vlad Fabian); Paul Emanuel Marc – mentiune cu 8,75 (Scoala cu clasele I – VIII Mircea Eliade, profesor Alin Toma).

Clasa a IX-a:
Sorina Maria Avram a obtinut locul I, cu nota 9,60 (Colegiul National “Mihai Eminescu” Satu Mare, profesor Ioan Popa Bota); Denisa Talpos – locul II, cu nota 9,25 (Liceul Teoretic Negresti Oas, profesoara Angela Hoban); Marinel Stef – locul III, cu nota 9,20 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Denisa Romanescu – mentiune I, cu nota 9,15 (Liceul Teoretic Carei, profesoara Angela Gabor); Bogdan Cot – mentiune II, cu nota 9,05 (Colegiul National “Doamna Stanca”, profesor Sorin Precup); Adrian Boltar – mentiune III, cu nota 9,00 (Liceul Teologic Ortodox”Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Vlad Nicolae Vlad Dima – mentiune III, cu nota 9,00 (Colegiul National “Mihai Eminescu” Satu Mare, profesor Ioan Popa Bota); Maria Daiana Cosma – mentiune, cu nota 8,85 (Liceul Teoretic Negresti Oas, profesoara Angela Hoban); Alexandra Cosarca – mentiune, cu nota 8,70 (Liceul Teoretic Carei, profesoara Angela Gabor); Steliana Moisa – mentiune, cu nota 8,70 (Colegiul Tehnic “Iuliu Maniu” Carei, profesoara Mihaela Achim).

Clasa a X-a:
Maria Zanga a luat locul I, cu nota 9,70 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Milea Vivien – locul II, cu nota 9,50 (Colegiul National “Doamna Stanca”, profesor Sorin Precup); Claudia Zob – locul III, cu nota 9,20 (Liceul Teoretic Carei, profesoara Angela Gabor); Laura Botis – mentiune I, cu nota 9,15 (Colegiul National “Mihai Eminescu”, profesor Ioan Popa Bota); Emanuel Magurean – mentiune II, cu nota 8,50 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza).

Clasa a XI-a:
Denisa Rusu a obtinut locul I, cu nota 9,50 (Colegiul National “Doamna Stanca” Satu Mare, profesor Sorin Precup); Anca Seleveschi – locul II, cu nota 9,00 (Liceul Teoretic Negresti Oas, profesoara Angela Hoban); Lorena Cos – mentiune, cu nota 8,50 (Colegiul National “Doamna Stanca”, profesor Sorin Precup); Madalina Todea – mentiune, cu nota 8,50 (Liceul Teoretic Carei, profesoara Angela Gabor); Raul Ciora – mentiune, cu nota 7,70 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Marinel Tompos – mentiune, cu nota 7,50 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza).


Clasa a XII-a:

Arona Lazar a obtinut locul I, cu nota 9,50 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Gabriel Groza); Mihaela Filimon – locul II, cu nota 9,30 (Colegiul National “Ioan Slavici”, profesor Ovidiu Farcas); Marioara Cristina Toma – locul III, cu nota 9,10 (Colegiul National “Ioan Slavici”, profesor Ovidiu Farcas); Alexandra Maxim – mentiune I, cu nota 8,60 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, profesor Florin Groza); Bianca Zetea – mentiune II, cu nota 8,50 (Liceul Teoretic Negresti Oas, profesoara Angela Hoban); Ana Pienariu – mentiune, cu nota 7,50 (Colegiul National “Doamna Stanca”, profesor Ovidiu Farcas); Ovidiu Gabriel Bajan – mentiune, cu nota 7,50 (Colegiul Tehnic “Ion I. C. Bratianu”).


Elevii calificati la olimpiada de religie, etapa nationala (discipline teologice):

Koszte Adrian – 9,25 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, clasa a IX-a, profesor Gabriel Gorgan); Giorgiana Vonethe – 9,50 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, clasa a X-a, profesor Calin Palfi); Alin Vraja – 9,10 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, clasa a XI-a, profesor Calin Palfi); Radu Maxim – 9,00 (Liceul Teologic Ortodox “Nicolae Steinhard”, clasa a XII-a, profesor Nicolae Vasut).

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.