S-au stabilit sferturile Cupei României din judeţ!

La sediul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Satu Mare s-a tras joi la sorţi pentru stabilirea sferturilor de finală din cadrul Cupei României, faza judeţeană.

Menţionăm că Luceafărul Decebal a fost ultima echipă calificată în această fază a competiţiei după ce a învins miercuri cu 3-2 pe Someşul Oar.

Sferturile Cupei României, în ordinea tragerii la sorţi:
1. Talna Oraşu Nou – Energia Negreşti
2. Luceafărul Decebal – Ştiinţa Beltiug
3. Victoria Carei – Codreana Homoroade
4. Recolta Dorolţ – Crasna Moftinu Mic

Jocurile se dispută pe teren neutru sau la înţelegerea echipelor. Din câte ne-a transmis Ştefan Szilagyi, preşedintele AJF Satu Mare, sunt şanse mari ca stadionul Olimpia “Daniel Prodan” să găzduiască câteva meciuri. Rămâne să vedem care va fi programul complet. Un lucru e cert, sferturile Cupei României se joacă la mijlocul săptămânii viitoare, miercuri şi joi, 30 şi 31 mai.

În altă ordinde de idei, miercuri s-a jucat restanţa dintre Victoria Carei şi Turul Micula contând pentru etapa 18 din Liga 4 Elite. Prima echipă s-a impus cu scorul de 4-0, golurile fiind marcate de la Bakai, Babiciu (2) şi Nyilvan.