S-a pus punct campionatului Ligii a IV-a la fotbal

Scris de Daniel Chiorean, 30 mai 2011 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »
Olimpia si Somesul Oar vor juca finala campionatului

Olimpia si Somesul Oar vor juca finala campionatului

Sambata si duminica s-a desfasurat etapa 30, ultima a acestui sezon din Liga a IV-a.

Dupa cum se stie de mult timp, Olimpia in seria A si Somesul Oar in seria B sunt finalistele campionatului.  Finala se disputa duminica, 5 iunie, de la ora 18.00 pe stadionul Olimpia, un meci de mare angajament si interes care va da echipa care va disputa barajul de promovare in Liga a III-a. Cu parere de rau, conform regulamentului, ultima clasata din fiecare serie, adica Forestiera Bixad in si Vointa Babta, vor retrograda. Dar jocul dintre ultimele clasate din seria B nu s-a jucat, asa ca vom vedea la momentul oportun.

Seria A
Sportul Botiz – Olimpia Satu Mare 1-6
Energia Negresti – AS Livada 4-0
Gama Best – Recolta Dorolt 3-0
Voinţa Lazuri – Turul Micula 1-2
Forestiera Bixad – Dacia Medies 2-12
Somesul Caraseu – Talna Orasu Nou 0-1
Unirea Paulesti – Somesul Odoreu 3-1
Vointa Doba – Minerul Turt 5-3
Clasament
1.Olimpia 30 29 1 0 109-16 88
2.Energia 29 22 3 4 78-34 69
3.Dorolt 29 20 2 7 78-27 62
4.Dacia 30 19 2 9 95-50 59
5.Talna 30 18 3 9 93-35 57
6.Gama 29 14 4 11 73-52 46
7.Livada 30 12 6 12 60-62 42
8.Odoreu 29 12 2 15 64-67 38
9.Turul 30 15 2 13 76-62 37
10.Caraseu 30 10 5 15 56-53 35
11.Doba 30 10 4 16 53-71 34
12.Paulesti 29 9 2 18 52-89 29
13.Lazuri 30 7 4 19 53-91 25
14.Botiz 29 7 4 18 37-80 25
15.Minerul 29 6 1 22 37-118 19
16.Forestiera 29 2 3 24 30-137 9

Seria B
Olimpia Cauas – Schwaben Camin 1-0
Viitorul Vetis – Recolta Sanislau 3-0
Victoria Petresti – Victoria Carei 0-1
Unirea Piscolt – Real Andrid 1-0
Frohlich Foieni – Somesul Oar 0-2
Vointa Babta – Luceafarul Decebal – nedisputat
Staruinta Berveni – Kneho Urziceni 5-1
Fortuna Capleni – Unirea Tasnad 5-0
Clasament
1.Oar 30 25 5 0 113-24 80
2.Tasnad 30 19 4 7 73-45 61
3.Carei 30 18 3 9 60-29 57
4.Viitorul 30 18 3 9 66-49 57
5.Fortuna 30 15 8 7 52-27 53
6.Schwaben 30 17 2 11 62-38 53
7.Frohlich 30 14 8 8 46-39 50
8.Cauas 30 13 4 13 66-52 43
9.Staruinta 30 13 4 13 55-63 43
10.Andrid 30 11 3 16 46-51 36
11.Piscolt 30 10 2 18 32-57 32
12.Sanislau 30 8 5 17 34-71 29
13.Petresti 30 7 3 20 41-72 24
14 Kneho 30 6 6 18 29-65 24
15.Luceafarul 29 7 2 20 27-80 23
16.Babta 29 6 2 21 48-88 20

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.