România înfruntă luni Muntenegru, de la ora 21:45

Sursă foto: frf.ro

Naţionala României a obţinut vineri seară toate punctele din meciul cu Armenia, contând pentru etapa 7 din Grupa E a preliminariilor pentru C.M. 2018. Dar jocul “tricolorilor” a dezamăgit, victoria a venit în urma golului marcat de Maxim în primul minut suplimentar al reprizei secunde.

Iniţial am avut două goluri anulate, ambele pentru offside, Andone în prima repriză şi Maxim în repriza a doua. Totodată, Stancu a ratat o lovitură de la 11 metri în min. 55, când Voskanyan a primit cel de-al doilea cartonaş galben. În celelalte meciuri din grupă, Danemarca a învins cu 4-0 pe Polonia, iar Muntenegru s-a impus la Kazahstan cu 3-0.

România merge mai departe şi va juca luni pentru etapa 8. Va fi un meci mult mai dificil pentru că naţionala Muntenegrului este una mai valoroasă faţă de cea a Armeniei.

Meciul Muntenegru – România va începe de la ora 21:45 şi se va vedea în direct pe TVR 1. Va arbitra o brigadă din Scoţia cu Craig Thomson la centru. Tot în Grupa E se întâlnesc luni Armenia – Danemarca (19:00) şi Polonia – Kazahstan (21:45).

Echipa probabilă a României: Tătăruşanu – Benzar, Chiricheş, Toşca, Ganea, Marin, Stanciu, Chipciu, Băluţă, Stancu, Andone.

1.Polonia               7 5 1 1   15-11   16