Rezultatele înregistrate în fotbalul judeţean

Scris de Ionuţ Blăjean, 11 octombrie 2021 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Rezultatele din judeţ:

Liga 4 Elite – Seria A (etapa 7)
• Unirea Păuleşti – Recolta Dorolţ 2-4
• Talna Oraşu Nou – Luceafărul Decebal 1-0
• Turul Micula – Energia Negreşti (foto) 3-6
• Ştiinţa Beltiug – Olimpia MCMXXI 1-2
CLASAMENT
1.Talna Oraşu Nou 7 5 1 1 17 5 16
2.Energia Negreşti 7 5 1 1 23 12 16
3.Olimpia MCMXXI 7 5 0 2 14 7 15
4.Recolta Dorolţ 7 4 2 1 16 11 14
5.Unirea Păuleşti 7 3 0 4 22 21 9
6.Ştiinţa Beltiug 6 2 0 4 5 10 6
7.Turul Micula 7 1 0 6 8 23 3
8.Luceafărul Decebal 6 0 0 6 7 23 0
Etapa 8: Negreşti – Olimpia, Păuleşti – Beltiug, Dorolţ – Oraşu Nou, Micula – Decebal.

Liga 4 Elite – Seria B (etapa 7)
• Victoria Carei – AS Căpleni 3-1
• Recolta Sanislău – Unirea Tăşnad 0-7
• Stăruinţa Berveni – Viitorul Vetiş 2-3
• Sch. Cămin – F. Căpleni 2-1
CLASAMENT
1.Victoria Carei 7 6 1 0 45 3 19
2.Unirea Tăşnad 7 6 1 0 26 3 19
3.Viitorul Vetiş 7 5 0 2 31 12 15
4.AS Căpleni 7 4 0 3 14 12 12
5.Stăruinţa Berveni 6 2 0 4 13 10 6
6.Schwaben Cămin 6 2 0 4 17 22 6
7.Fortuna Căpleni 7 1 0 6 7 35 3
8.Recolta Sanislău 7 0 0 7 2 58 0
Etapa 8: Tăşnad – AS Căpleni, Cămin – Carei, F. Căpleni – Berveni, Sanislău – Vetiş.

Liga 4 – Seria A (etapa 6)
• Kneho Urziceni – Schamagosch Ciumeşti 0-2
• Frohlich Foieni – Someşul Oar 1-2
• Crasna Moftinu Mic – Real Andrid 2-2
• AS Ghenci – Unirea Pişcolt 4-1
• Victoria Carei – Viitorul Lucăceni (s-a jucat ieri)
• Vulturii Santău – Platanul Marna (amânat)
CLASAMENT
1.Someşul Oar 4 4 0 0 13 3 12
2.Vulturii Santău 5 3 1 1 22 7 10
3.CSM Victoria Carei II 4 3 1 0 13 2 10
4.Frohlich Foieni 5 3 1 1 9 5 10
5.AS Ghenci 6 3 1 2 10 7 10
6.Schamagosch Ciumeşti 6 3 1 2 11 11 10
7.Real Andrid 5 2 2 1 11 7 8
8.Crasna Moftinu Mic 6 2 2 2 9 12 8
9.Platanul Marna 5 2 0 3 7 7 6
10.Termala Dindeşti 5 2 0 3 7 7 6
11.Unirea Pişcolt 5 1 0 4 6 18 3
12.Kneho Urziceni 6 0 1 5 1 14 1
13.Viitorul Lucăceni 4 0 0 4 3 22 0
Etapa 7: Pişcolt – Foieni, Santău – Andrid, Marna – Ghenci, Urziceni – Lucăceni, Carei – Dindeşti, Oar – Ciumeşti.

Liga 4 – Seria B (etapa 5)
• Voinţa Babţa – Venus Dumbrava 8-0
• Voinţa Turţ – Speranţa Halmeu 4-2
• Dacia Medieşu Aurit – Voinţa Lazuri 3-1
• Cetate 800 Ardud – Sportul Botiz 2-4
• Victoria Apa – Codreana Homoroade 3-1
• Voinţa Doba – Someşul Odoreu 1-4
Etapa 6: Medieşu Aurit – Turţ, Botiz – Babţa, Dumbrava – Apa, Odoreu – Halmeu, Lazuri – Doba, Homoroade – Ardud.

Liga 5 (etapa 4)
• Recolta Dorolţ II Dara – Înfrăţirea Tarna Mare 5-2
• Gloria Moftinu Mare – Olimpia Căuaş 2-2
• Viitorul Viile SM – Ugocea Porumbeşti 0-3
• Luceafărul Decebal II – Unirea Bercu 0-3
• Dacia Supur – Termala Dindeşti II 0-11
Etapa 5: Dorolţ II – Supur, Tarna Mare – Moftinu Mare, Căuaş – Viile SM, Porumbeşti – Decebal II, Bercu – Dindeşti II.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

Tastează numerele care apar! Exemplu: 7 5 unu şapte = 7517