Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Teodor Mihali, titlul emisiunii: Ce spun medicii despre conducerea spitalului judeţean? (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Adelin Ghiarfaş, Sergiu Băbăşan şi Adrian Pop, titlul emisiunii: De la salvaţi Bucureştiul la salvaţi Satu Mare! (reluare) 02.30 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Alin Pop, titlul emisiunii: Iniţierea elevilor în redactarea de texte ştiinţifice 03.23 Concert Rudolf Fatyol 04.15 300 de ani de la naşterea episcopului şi omului de cultură Grigore Maior 04.55 Educaţie ecologică, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Szodoray Paradi Farkas, titlul emisiunii: Miert kell a denevereket vedeni? (De ce trebuie protejaţi liliecii?) 05.27 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Colecţionarii de trofee 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 08.10 Pe urmele istoriei 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Anxietatea – cum o tratăm? 09.30 Descoperiri din epoca bronzului 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.10 Documentar Vasile Lucaciu, partea 1 11.55 Legendele preotului pe care nu-l suporta pământul 12.15 Educaţie ecologică, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Szodoray Paradi Farkas, titlul emisiunii: Miert kell a denevereket vedeni? (De ce trebuie protejaţi liliecii?) 12.52 Teleshopping 13.07 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Szekelyi Bogdan, Rudiger Mangel şi Hilde Gott, titlul emisiunii: Dezvoltarea serviciilor de psihiatrie comunitară în Satu Mare 14.00 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Legumele de bază în sezonul estival 15.02 Teleshopping 15.17 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 17.13 Suleyman magnificul 17.30 Religie, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Pallai Bela, titlul emisiunii: Gorogkatolikus elet (Viaţa greco-catolică) 18.26 Zilele şvabilor 2016 19.20 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Agota Fodor şi Eva Lukacs, titlul emisiunii: Şcolarii de la Porumbeşti explorează lumea 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Alexandru Lukacs, titlul emisiunii: Cultura de sfeclă în dizgraţie UE? 20.55 Street muzic festival 21.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Vasile Blaga 22.17 Festivalul concurs Muzica inimii mele 23.16 Info magazin, cu Adriana Tivadar Program ITV 24.07.2016: 00.06 Festivalul de teatru Spot 01.18 Stand up comedy, cu Dan Badea 02.43 Sport, meci de fotbal FC Olimpia – U Cluj 04.21 Anul editorial sătmărean 04.45 Cultură, cu Vasile Nechita, Monografiile, cărţi de identitate ale comunităţilor 05.30 Ţara Oaşului văzută din Italia 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Reabilitarea şi dotarea centrului de plasament Floare de colţ 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 08.15 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Alexandru Lukacs, titlul emisiunii: Cultura de sfeclă în dizgraţie UE? 09.13 Spiriduş Ghiduş 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Tiberiu Vălean, titlul emisiunii. Ocrotirea căsătoriei şi a familiei în Constituţie 11.20 Festival de toacă 11.40 Recital de pian la Biserica Greco-catolică Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril 12.50 Vilagits, cu Racz Ervin, invitaţi Nagy Sandor, Kovacs Sandor şi Gellen Sandor, titlul emisiunii: Esperesek szolgalata 13.45 Telehopping 14.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitate Maria Carmen Sas şi Leontina Dorca 15.20 Zilele şvabilor 16.07 Teleshopping 16.22 Panoramic sportiv, cu Constantin Demian, invitaţi Iuliu Varady şi Vasile Fogel, titlul emisiunii: CSM Satu Mare la un nou început de drum 17.13 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Vasile Blaga 18.00 Educaţie ecologică, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Szejke Dora, titlul emisiunii: A kiscserkesz es a termeszet (Micul cercetaş şi natura) 18.32 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 20.30 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitate Maria Carmen Sas şi Leontina Dorca 21.42 Schimbările din 89 văzute de 2 scriitori sătmăreni 22.53 Concert Trio Andrei la Poesis 23.33 Vasile Lucaciu, autorul intelectual al Memorandului Program ITV 25.07.2016: 01.40 Concurs de vin la Carei 02.07 Stand up comedy, cu Sorin 03.20 Serată de muzică şi de poezii 04.10 Cultura, cu Mihaela Ghiţă, invitat Carol Erdos, titlul emisiunii: A face bine e o povară 04.47 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia – FCM Baia Mare 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Anxietatea – cum o tratăm? 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 08.11 Educaţie ecologică, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Szejke Dora, titlul emisiunii: A kiscserkesz es a termeszet (Micul cercetaş şi natura) 08.46 Spiriduş Ghiduş 09.48 Vilagits, cu Racz Ervin, invitaţi Nagy Sandor, Kovacs Sandor şi Gellen Sandor, titlul emisiunii: Esperesek szolgalata 10.45 Teleshopping 11.00 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Adrian Ţineghe şi Titus Doboş, titlul emisiunii: O nouă carte scrisă de un profesor careian 11.57 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Tiberiu Vălean, titlul emisiunii. Ocrotirea căsătoriei şi a familiei în Constituţie 12.55 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Alexandru Lukacs, titlul emisiunii: Cultura de sfeclă în dizgraţie UE? 13.48 Mersul economiei, cu Mihai Ghencean, invitaţi Iuliu Cadar şi Markos Tiberiu, titlul emisiunii: Cum pot fi atraşi tinerii către producţie 14.40 Teleshopping 14.55 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitate Maria Carmen Sas şi Leontina Dorca 16.15 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat dr. Marta Bzduch, titlul emisiunii: Nevoile copilului cu diabet zaharat 16.50 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Vasile Blaga 17.40 Cultură, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Bessenyi Gedo Istvan, titlul emisiunii: Gazdag evadot zart a Harag Gyorgy tarsulat (Trupa Harag Gyorgy a încheiat o stagiune bogată) 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panoramic sportiv 22.20 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Legumele de bază în sezonul estival 23.30 Ştiri

Actualizare 12,26 – Rezultate provizorii privind primarii aleşi în scrutinul din 10 iunie

Scris de Ioan Aniţaş, 11 iunie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »
Tarna Mare -tanar prima data la vot

Tarna Mare -tanar prima data la vot

    Bătălia pentru ocuparea funcţiilor de primari a fost aprigă. Au apărut o serie de răsturnări de situaţie. Până în dimineaţa zilei de azi, 11 iunie, erau siguri primarii pentru localităţile următoare:


Carei – Kovacs Eugen (UDMR)
Ardud – Ovidiu Marius Duma (USL)
Livada – Pirics Arthur (UDMR)
Negreşti-Oaş – Aurelia Fedorca (USL)
Tăşnad – Vasile Mitraşca (USL)
Acâş – Gereb Nicolae (UDMR)
Agriş – Szabo Elek (UDMR)
Andrid – Papp Tiberiu (UDMR)
Apa – Mihai  Apan (USL)
Batarci – Vasile Toma (PDL)
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan (USL)
Bixad – Ioan Tătar (PDL)
Bărsâu – Traian Ciurdaş (USL)
Bogdand – Aurel Bojan (USL)
Cămin – Suto Imre (UDMR)
Căpleni – Mosdoczi Vilmos (PCM)
Căuaş – Marius Andrei Roca (PP-DD)
Cehal – Gheorghe Jurchiş (USL)
Certeze – Petru Ciocan (PDL)
Crucişor – Florinel Andreica (USL)
Culciu – Domokos Alexandru (UDMR)
Doba – Mihai Ghetina (USL)
Dorolţ – Mihai Găman (UDMR)
Gherţa Mică – Ioan Ciuta (USL)
Halmeu – Incze Ludovic (UDMR)
Hodod – Balogh Francisc (UDMR)
Medieşu Aurit – Silviu Zetea (USL)
Micula – Dobos Istvan (UDMR)
Moftin – Gheorghe David (USL)
Oraşu Nou – Ludroczki Alexandru (UDMR)
Păuleşti – Nagy Iosif (UDMR)
Petreşti – Otto Gheorghe Marchiş (FDG)
Pir – Ioan Florin Burlacu (USL)
Pişcolt – Cosmin Varga (PDL)
Săcăşeni – Ferencz Levente (UDMR)
Săuca – Gheorghe Marian (USL)
Socond – Ioan Crasnai (USL)
Supur – Vasile Adrian Şteţ (USL)
Tarna Mare – Monica Sobius (PDL)
Terebeşti – Maria Avorniciţei (PDL)
Turţ – Ioan Ciupac (USL)
Turulung – Gyakon Gyorgy (FDG)
Uriceni – Mellau Iosif
Valea Vinului – Radu Cristea (USL)
Vama – Vasile Corodan (USL)
Vetiş -Juhasz Ludovic

Actualizare ora 12,26

Iată o primă completare la lista de primari din judeţ, urmând ca pe parcursul zilei lista să devină fianlă.

Berveni – Kiss Zoltan (UDMR)
Botiz – Iosif Roca (PDL)
Călineşti-Oaş – Gheorghe Copil (USL)
Cămărzana – Vasile Bâle (USL)
Ciumeşti – Lochli Mihai (FGD)
Pomi – Vasile Lang (USL)
Porumbeşti -Simon Levente (UDMR)
Sanislău – Kardosi Zoltan (UDMR)
Santău – Marinel Rotar (PDL)
Tiream – Fezer Gabor (FDG)
Târşolţ – Grigore Pop (USL)
Viile Satu Mare – Szucs Szabolcs (UDMR)

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu
Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.