Program ITV: 00.38 Szatmar jovoje Brusszelbol nezve (Viitorul Sătmarului văzut din Bruxelle) 01.30 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 03.00 Fashion Night Out 03.43 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, titlul emisiunii: Confirmarea cercetării româneşti în neuroştiinţă 04.30 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Cânepa românească nu este drog 05.30 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Radu Bud, Cosmin Dorle şi Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Radu Bud – Prefectul judeţului Satu Mare vorbeşte despre organizarea alegerilor (reluare) 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Arnold Anzik 08.00 Audienţe în direct, emisiune electorală, cu Sergiu Podină, invitaţi Horea Anderco şi Vasile Deac, titlul emisiunii: Doi candidaţi la Primăria Satu Mare (reluare) 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Alexandra Riţiu, titlul emisiunii: Rolul limitelor în relaţiile cu ceilalţi 09.35 Teleshopping 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.10 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Radu Bud, Cosmin Dorle şi Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Radu Bud – Prefectul judeţului Satu Mare vorbeşte despre organizarea alegerilor (reluare) 12.10Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Petre Ştefănescu, titlul emisiunii: Făurirea şi demolarea fabricilor sătmărene de mobilă13.00 Ştiri 13.30 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Sănătatea, responsabilitatea fiecăruia 14.20 Religie, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Stan Zsolt, titlul emisiunii: Gorogkatolikus elet (Viaţa greco-catolică) 15.10 340 eve szuletett II. Rakoczi Ferenc 16.22 Performanţe fără recompense, cu Alexandra Ardelean, titlul emisiunii: Olimpicii Colegiului Naţional Ioan Slavici 16.50 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Constantin Demian şi Mircea Timofte, titlul emisiunii: Asistenţii medicali, profesioniştii din linia întâi 17.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Lavinia Băican 18.30 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Papp Iosif, titlul emisiunii: Un muzeu inedit la Viile Satu Mare 19.30 Ştiri 20.00 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Lavinia Băican 20.53 Festivalul muzicii de stradă 21.45 Concert Inedit 22.00 Ştiri 22.38 Tradiţii oşeneşti promovate la Turţ, s-a înfiinţat Asociaţia Socio-Culturală Ţara Oaşului 23.28 Festivalul folcloric al naţionalităţilor Program ITV 29.05.2016: 00.30 Info magazin, cu Adriana Tivadar 01.18 Stand up Comedy, cu Raul 02.35 Concert la filarmonică 03.38 Meci de fotbal, FC Olimpia- Reşiţa 05.23 Lecţia maestrului Tudor Gheorghe, cu Ioana Vladimirescu 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Arnold Anzik 08.08 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Papp Iosif, titlul emisiunii: Un muzeu inedit la Viile Satu Mare 09.00 Spiriduş Ghiduş 10.00 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Gheorghe Sălăgean, titlul emisiunii: Pilonii de bază ai familiei 10.53 Mărturii despre Icoana Maicii Domnului de la Bixad 11.40 Recital de pian la Biserica greco-catolică Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril 12.45 Teleshopping 13.00 Ştiri 13.30 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 14.40 VI Jeles piros punkosd napjan Neptancgala Szatmarnemetiben 16.10 Meci de fotbal, FC Olimpia – CSM Râmnicu Vâlcea 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Iarba pârloagelor, specie invazivă la nivelul UE 18.30 Spiriduş Ghiduş 19.30 Ştiri 20.08 Spectacol de muzică populară la Zilele Oraşului Satu Mare 21.35 Info magazin, cu Adriana Tivadar 22.00 Ştiri 22.30 VI Jeles piros punkosd napjan Neptancgala Szatmarnemetiben

Actualizare 12,26 – Rezultate provizorii privind primarii aleşi în scrutinul din 10 iunie

Scris de Ioan Aniţaş, 11 iunie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »
Tarna Mare -tanar prima data la vot

Tarna Mare -tanar prima data la vot

    Bătălia pentru ocuparea funcţiilor de primari a fost aprigă. Au apărut o serie de răsturnări de situaţie. Până în dimineaţa zilei de azi, 11 iunie, erau siguri primarii pentru localităţile următoare:


Carei – Kovacs Eugen (UDMR)
Ardud – Ovidiu Marius Duma (USL)
Livada – Pirics Arthur (UDMR)
Negreşti-Oaş – Aurelia Fedorca (USL)
Tăşnad – Vasile Mitraşca (USL)
Acâş – Gereb Nicolae (UDMR)
Agriş – Szabo Elek (UDMR)
Andrid – Papp Tiberiu (UDMR)
Apa – Mihai  Apan (USL)
Batarci – Vasile Toma (PDL)
Beltiug – Bartok Gurzău Ioan (USL)
Bixad – Ioan Tătar (PDL)
Bărsâu – Traian Ciurdaş (USL)
Bogdand – Aurel Bojan (USL)
Cămin – Suto Imre (UDMR)
Căpleni – Mosdoczi Vilmos (PCM)
Căuaş – Marius Andrei Roca (PP-DD)
Cehal – Gheorghe Jurchiş (USL)
Certeze – Petru Ciocan (PDL)
Crucişor – Florinel Andreica (USL)
Culciu – Domokos Alexandru (UDMR)
Doba – Mihai Ghetina (USL)
Dorolţ – Mihai Găman (UDMR)
Gherţa Mică – Ioan Ciuta (USL)
Halmeu – Incze Ludovic (UDMR)
Hodod – Balogh Francisc (UDMR)
Medieşu Aurit – Silviu Zetea (USL)
Micula – Dobos Istvan (UDMR)
Moftin – Gheorghe David (USL)
Oraşu Nou – Ludroczki Alexandru (UDMR)
Păuleşti – Nagy Iosif (UDMR)
Petreşti – Otto Gheorghe Marchiş (FDG)
Pir – Ioan Florin Burlacu (USL)
Pişcolt – Cosmin Varga (PDL)
Săcăşeni – Ferencz Levente (UDMR)
Săuca – Gheorghe Marian (USL)
Socond – Ioan Crasnai (USL)
Supur – Vasile Adrian Şteţ (USL)
Tarna Mare – Monica Sobius (PDL)
Terebeşti – Maria Avorniciţei (PDL)
Turţ – Ioan Ciupac (USL)
Turulung – Gyakon Gyorgy (FDG)
Uriceni – Mellau Iosif
Valea Vinului – Radu Cristea (USL)
Vama – Vasile Corodan (USL)
Vetiş -Juhasz Ludovic

Actualizare ora 12,26

Iată o primă completare la lista de primari din judeţ, urmând ca pe parcursul zilei lista să devină fianlă.

Berveni – Kiss Zoltan (UDMR)
Botiz – Iosif Roca (PDL)
Călineşti-Oaş – Gheorghe Copil (USL)
Cămărzana – Vasile Bâle (USL)
Ciumeşti – Lochli Mihai (FGD)
Pomi – Vasile Lang (USL)
Porumbeşti -Simon Levente (UDMR)
Sanislău – Kardosi Zoltan (UDMR)
Santău – Marinel Rotar (PDL)
Tiream – Fezer Gabor (FDG)
Târşolţ – Grigore Pop (USL)
Viile Satu Mare – Szucs Szabolcs (UDMR)

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu
Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.