Rezultate din amicalele unor echipe din Satu Mare

În rândurile următoare vă prezentăm mai multe rezultate obținute de echipe de fotbal din Satu Mare.

Cu câteva zile înaintea startului oficial în sezonul 2022/2023, CSM Satu Mare a jucat un meci amical, la Sânmartin, cu echipa de Liga 3, Lotus Felix. După un joc echilibrat, cu ocazii de ambele părți, echipa sătmăreană a câștigat cu scorul de 1-0 grație unui gol marcat de Ervin Zsiga care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 88.

Au jucat la CSM: Anca Trip – Popovici, Șuto, Prodan, Brata, Schwarckopf, Barna, Ziman, Bura, Baior, Vaida/Berbeacă, Ciul, Contra, Fischer, Micaș, Barth, Suveg, Zsiga, Rodri.

CSM Satu Mare va disputa următorul meci în ziua de miercuri 17 august, la Șomcuta Mare, cu echpa din localitate. Va fi un meci oficial, programat în primul tur al Cupei României, ediția 2022/2023.

Cealaltă echipă din județul Satu Mare, care va evolua în Liga a 3-a, CSM Victoria Carei a susținut sâmbătă un meci de verificare contra celor de la Unirea Valea lui Mihai. Sătmărenii n-au întâmpinat probleme și s-au impus cu scorul de 5-2 (3-0) prin golurile marcate de Negreanu, Marinaș, Vajda, Kinczel și R. Nyilvan.

Antrenorul Marius Botan a folosit două echipe diferite în cele două reprize.
Repriza 1: Gorbe – Veszpremi, Silaghi, Negreanu, Ghiarfaș, Tilinger, Haller, Vajda, Tincău, B. Nyilvan, Marinaș.
Repriza 2: Mitracica – Veszpremi, Nelson, Caragea, Zbona, Kinczel, Benze, R. Nylvan, Tincău, B. Nylvan, Horvath.
Sunt și jucători accidentați în cadrului lotului careian: Dulap, Ritli, Aspru, Mihale.

Daniel Feier a ajuns la Viitorul Vetiș

CSM Victoria Carei s-a despărțit în această vară de atacantul Daniel Feier. Se pare că cele două părți nu s-au înțeles.
În schimb, antrenorul Cristian Popa de la Viitorul Vetiș ne spune că fostul atacant al Olimpiei va juca în sezonul 2022-2023 pentru echipa sa.

Rezultate din alte amicale:
• Unirea Tășnad – Luceafărul Decebal 4-1
• Termala Dindești – Recolta Sanislău 5-6
• Olimpia MCMXXI – Oașul Negrești 1-3

IFPLUS FOTBAL, CUPA ROMÂNIEI

5 egaluri în 7 meciuri pentru FCSB! Ar trebui să demisioneze cineva? Cine?

Într-un meci care a stârnit interes, Oțelul Galați și FCSB au încheiat marți, 31 octombrie 2023, partida cu un rezultat de 1-1, oferind fanilor o confruntare echilibrată în etapa a doua din faza grupelor din Cupa României.

This content is for IZ Plus Lunar, IZ Digital+Print, IZ Duminica si IZ Plus 1 An, IZ Plus si Ziarul Digital 1 An, IZ+ si IZ PDF Lunar, IZ+ si IZ PDF 1 An, IZ+ si IZ PDF 3 luni, IZ+ si Tiparit si PDF Lunar, IZ+ si Tiparit si PDF 1 An, IZ+ si Tiparit si PDF 3 Luni, IZ+ si PDF <35 1 Luna, IZ+ <35, IZ PLUS ANUAL, and IZ PLUS 3 LUNI members only.