Răzvan Tincu a înscris… în propria poartă

Sătmăreanul Răzvan Tincu a jucat toate minutele ieri în meciul Poli Iaşi – Sepsi Sfântu Gheorghe, din playout-ul Ligii 1 la fotbal. Fundaşul nostru a înscris însă din păcate în propria poartă. Era minutul 50 când la o minge venită de pe partea stângă, în careu a încercat o preluare însă a trimis în poartă şi a făcut 2-1 pentru Poli Iaşi.

Echipa gazdă a mai marcat o dată prin Horsia şi s-a impus cu scorul de 3-1. De menţionat că arbitru de rezervă a fost sătmăreanul Ovidiu Mazilu.

Poli Iaşi: Axinte – Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, S. Şerban – Grădinaru, Passaglia, Mihalache, Horşia (De Iriondo ’79) – Omoh (Chacana ’59), Luckassen (Zaharia ’88).
Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Diaz ’46), Celea, Tincu, Fl. Ştefan – Achahbar, Vaşvari, I. Fulop (Deaconu ’70) – Ştefănescu (Popescu ’70), Safranko (Karanovic ’75), Carnat.
Arbitri: Marcel Bîrsan – Ovidiu Artene, Mihai Marius Marica – Florin Ovidiu Mazilu.