Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Paula Fogas, titlul emisiunii: Oportunităţi de dezvoltare a comunităţilor sătmărene prin intermediul fondurilor europene (reluare) 01.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Eleonora Cîmpan, Mihaela Ghiţă, Stelian Pop, titlul emisiunii: Medicii nur vor pomana guvernului Tudose (reluare) 02.23 In slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Dorel Coicaraport la 2.920 de zile 03.30 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 04.36 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Crescătorii de vaci nu-şi pot valorifica producţia 05.36 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Marcel Forţiu, titlul emisiunii: Plantări în proprietatea statului în luna pădurii 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Willy 08.00 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, invitat Paula Fogas, titlul emisiunii: Oportunităţi de dezvoltare a comunităţilor sătmărene prin intermediul fondurilor europene (reluare) 09.00 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 09.36 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Csaba Csintalan, titlul emisiunii: Abandonul şcolar, proporţii, cauze, soluţii 10.30 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Caprele spaniole la concurenţă cu cele autohtone 11.25 Teleshopping 11.38 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi Eleonora Cîmpan, Mihaela Ghiţă, Stelian Pop, titlul emisiunii: Medicii nur vor pomana guvernului Tudose (reluare)13.00 Ştiri 13.37 Cultură, cu Ioan Aniţaş, invitaţi Gheorghe Cormoş, Constantin Triţă, Andrada Silvana Tcacenco, titlul emisiunii: Interferenţe poetice 14.28 Teleshopping 14.43 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Alin Toma, titlul emisiunii: Suferinţa, întâlnirea cu Dumnezeu la cel mai înalt nivel 15.39 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 16.37 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Laura Diana Bota 17.40 Panoramic sportive, cu Ionuţ Blăjean, invitaţi Bogdan Faur, Marius Botan, titlul emisiunii: Unirea Tăşnad ia startul în Liga 3 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă 22.30 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Stima de sine sau ce părere avem despre noi 23.30 Ştiri

Programul turului din sezonul 2017-2018, din Liga IV Elite, Liga IV şi Liga V

Scris de Ionuţ Blăjean, 11 august 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Asociaţia Judeţean de Fotbal Satu Mare a stabilit programul meciurilor din Liga IV Elite, Liga IV şi Liga V. Totul începe pe 26 august. Dar iată programul complet al turului de campionat din sezonul 2017-2018:

Turul Ligii IV Elite
Etapa 1 (26-27 august)
• Voinţa Babţa – Luceafărul Decebal
• FC Certeze – Talna Oraşu Nou
• ACS Doba – Energia Negreşti
• Dari Lipău – Turul Micula
• Crasna Moftinu Mic – Recolta Dorolţ
• Ştiinţa Beltiug – CSM Carei

Etapa 2 (2-3 septembrie)
• CSM Carei – Dari Lipău (2-3 septembrie)
• Energia Negreşti – Crasna Moftinu Mic
• Talna Oraşu Nou – Voinţa Babţa
• Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug
• Turul Micula – FC Certeze
• Luceafărul Decebal – ACS Doba

Etapa 3 (9-10 septembrie)
• Ştiinţa Beltiug – Luceafărul Decebal
• Voinţa Babţa – Turul Micula
• Energia Negreşti – CSM Carei
• ACS Doba – Dari Lipău
• Talna Oraşu Nou – Recolta Dorolţ
• FC Certeze – Crasna Moftinu Mic

Etapa 4 (16-17 septembrie)
• Dari Lipău – Talna Oraşu Nou
• Crasna Moftinu Mic – Ştiinţa Beltiug
• FC Certeze – Recolta Dorolţ
• Voinţa Babţa – CSM Carei
• ACS Doba – Turul Micula
• Luceafărul Decebal – Energia Negreşti

Etapa 5 (23-24 septembrie)
• Crasna Moftinu Mic – Luceafărul Decebal
• CSM Carei – ACS Doba
• Dari Lipău – Energia Negreşti
• Ştiinţa Beltiug – FC Certeze
• Recolta Dorolţ – Voinţa Babţa
• Turul Micula – Talna Oraşu Nou

Etapa 6 (30 septembrie – 1 octombrie)
• Energia Negreşti – Turul Micula
• Luceafărul Decebal – Dari Lipău
• Talna Oraşu Nou – Crasna Moftinu Mic
• ACS Doba – Recolta Dorolţ
• FC Certeze – CSM Carei
• Voinţa Babţa – Ştiinţa Beltiug

Etapa 7 (7-8 octombrie)
• Voinţa Babţa – FC Certeze
• Turul Micula – CSM Carei
• Recolta Dorolţ – Energia Negreşti
• Dari Lipău – Ştiinţa Beltiug
• Crasna Moftinu Mic – ACS Doba
• Luceafărul Decebal – Talna Oraşu Nou

Etapa 8 (14-15 octombrie)
• CSM Carei – Recolta Dorolţ
• FC Certeze – Dari Lipău
• Turul Micula – Luceafărul Decebal
• Talna Oraşu Nou – ACS Doba
• Ştiinţa Beltiug – Energia Negreşti
• Crasna Moftinu Mic – Voinţa Babţa

Etapa 9 (21-22 octombrie)
• ACS Doba – Ştiinţa Beltiug
• Energia Negreşti – Talna Oraşu Nou
• CSM Carei – Crasna Moftinu Mic
• Dari Lipău – Voinţa Babţa
• Recolta Dorolţ – Turul Micula
• Luceafărul Decebal – FC Certeze

Etapa 10 (28-29 octombrie)
• Voinţa Babţa – Energia Negreşti
• FC Certeze – ACS Doba
• Dari Lipău – Recolta Dorolţ
• Luceafărul Decebal – CSM Carei
• Talna Oraşu Nou – Ştiinţa Beltiug
• Turul Micula – Crasna Moftinu Mic

Etapa 11 (4-5 noiembrie)
• Recolta Dorolţ – Luceafărul Decebal
• Ştiinţa Beltiug – Turul Micula
• ACS Doba – Voinţa Babţa
• Energia Negreşti – FC Certeze
• Crasna Moftinu Mic – Dari Lipău
• CSM Carei – Talna Oraşu Nou

Notă: Fiind în colaborare cu LPS Satu Mare, pentru a evita distrugerea terenului, meciurile de acasă ale Turului Micula se pot juca pe alt teren, conform unei cereri care a fost înregistrată la AJF Satu Mare.

Turul Ligii IV, Seria A

Etapa 1 (26-27 august)
• Viitorul Vetiş – Şoimii Mădăras
• Unirea Păuleşti – Atletic Craidorolţ
• Speranţa Halmeu – Victoria Apa
• Someşul Odoreu – Voinţa Lazuri
• Venus Dumbrava – Dacia Medieşu Aurit
• Sportul Botiz – Viitorul Viile Satu Mare
• AS Livada – Someşul Oar

Etapa 2 (2-3 septembrie)
• Dacia Medieşu Aurit – AS Livada
• Someşul Oar – Someşul Odoreu
• Viitorul Viile Satu Mare – Unirea Păuleşti
• Victoria Apa – Viitorul Vetiş
• Atletic Craidorolţ – Speranţa Halmeu
• Şoimii Mădăras – Venus Dumbrava
• Voinţa Lazuri – Sportul Botiz

Etapa 3 (9-10 septembrie)
• Speranţa Halmeu – Unirea Păuleşti
• AS Livada – Atletic Craidorolţ
• Viitorul Vetiş – Voinţa Lazuri
• Sportul Botiz – Şoimii Mădăras
• Venus Dumbrava – Someşul Oar
• Dacia Medieşu Aurit – Victoria Apa
• Someşul Odoreu – Viitorul Viile Satu Mare

Etapa 4 (16-17 septembrie)
• Someşul Oar – Victoria Apa
• Unirea Păuleşti – Someşul Odoreu
• Sportul Botiz – Venus Dumbrava
• Speranţa Halmeu – Voinţa Lazuri
• Viitorul Viile Satu Mare – Dacia Medieşu Aurit
• Atletic Craidorolţ – Viitorul Vetiş
• Şoimii Mădăras – AS Livada

Etapa 5 (23-24 septembrie)
• Viitorul Viile Satu Mare – Speranţa Halmeu
• Dacia Medieşu Aurit – Sportul Botiz
• Voinţa Lazuri – AS Livada
• Viitorul Vetiş – Someşul Oar
• Victoria Apa – Şoimii Mădăras
• Venus Dumbrava – Unirea Păuleşti
• Someşul Odoreu – Atletic Craidorolţ

Etapa 6 (30 septembrie – 1 octombrie)
• Unirea Păuleşti – Dacia Medieşu Aurit
• AS Livada – Venus Dumbrava
• Şoimii Mădăras – Someşul Oar
• Victoria Apa – Voinţa Lazuri
• Someşul Odoreu – Sportul Botiz
• Atletic Craidorolţ – Viitorul Viile Satu Mare
• Viitorul Vetiş – Speranţa Halmeu

Etapa 7 (7-8 octombrie)
• Speranţa Halmeu – Soimii Mădăras
• Dacia Medieşu Aurit – Viitorul Vetiş
• AS Livada – Victoria Apa
• Sportul Botiz – Unirea Păuleşti
• Voinţa Lazuri – Atletic Craidorolţ
• Venus Dumbrava – Someşul Odoreu
• Someşul Oar – Viitorul Viile Satu Mare

Etapa 8 (14-15 octombrie)
• Unirea Păuleşti – AS Livada
• Viitorul Viile Satu Mare – Şoimii Mădăras
• Dacia Medieşu Aurit – Speranţa Halmeu
• Venus Dumbrava – Voinţa Lazuri
• Someşul Odoreu – Viitorul Vetiş
• Someşul Oar – Sportul Botiz
• Victoria Apa – Atletic Craidorolţ

Etapa 9 (21-22 octombrie)
• Sportul Botiz – Victoria Apa
• Viitorul Vetiş – Unirea Păuleşti
• Şoimii Mădăras – Someşul Odoreu
• Atletic Craidorolţ – Dacia Medieşu Aurit
• Voinţa Lazuri – Someşul Oar
• Speranţa Halmeu – Venus Dumbrava
• Viitorul Viile Satu Mare – AS Livada

Etapa 10 (28-29 octombrie)
• Venus Dumbrava – Atletic Craidorolţ
• Someşul Oar – Dacia Medieşu Aurit
• Unirea Păuleşti – Şoimii Mădăras
• Voinţa Lazuri – Viitorul Viile Satu Mare
• AS Livada – Speranţa Halmeu
• Someşul Odoreu – Victoria Apa
• Sportul Botiz – Viitorul Vetiş

Etapa 11 (4-5 noiembrie)
• Şoimii Mădăras – Voinţa Lazuri
• Viitorul Viile Satu Mare – Venus Dumbrava
• Victoria Apa – Unirea Păuleşti
• Viitorul Vetiş – AS Livada
• Atletic Craidorolţ – Sportul Botiz
• Speranţa Halmeu – Someşul Oar
• Dacia Medieşu Aurit – Someşul Odoreu

Etapa 12 (11-12 noiembrie)
• Someşul Odoreu – Speranţa Halmeu
• Someşul Oar – Atletic Craidorolţ
• Venus Dumbrava – Victoria Apa
• Sportul Botiz – AS Livada
• Şoimii Mădăras – Dacia Medieşu Aurit
• Voinţa Lazuri – Unirea Păuleşti
• Viitorul Viile Satu Mare – Viitorul Vetiş

Etapa 13 (18-19 noiembrie)
• Viitorul Vetiş – Venus Dumbrava
• Victoria Apa – Viitorul Viile Satu Mare
• AS Livada – Someşul Odoreu
• Speranţa Halmeu – Sportul Botiz
• Unirea Păuleşti – Someşul Oar
• Atletic Craidorolţ – Şoimii Mădăras
• Dacia Medieşu Aurit – Voinţa Lazuri

Turul Ligii IV, Seria B

Etapa 1 (26-27 august)
• AS Căpleni – Olimpia Domăneşti
• Stăruinţa Berveni – Recolta Sanislău
• Victoria Tiream – Schamagosch Ciumeşti
• Unirea Pişcolt – Frohlich Foieni
• AS Ghenci – Real Andrid
• Vulturii Santău – Viitorul Lucăceni
• Kalmandi Cămin – Fortuna Căpleni

Etapa 2 (2-3 septembrie)
• Real Andrid – Kalmandi Cămin
• Fortuna Căpleni – Unirea Pişcolt
• Viitorul Lucăceni – Stăruinţa Berveni
• Schamagosch Ciumeşti – AS Căpleni
• Recolta Sanislău – Victoria Tiream
• Olimpia Domăneşti – AS Ghenci
• Frohlich Foieni – Vulturii Santău

Etapa 3 (9-10 septembrie)
• Victoria Tiream -Stăruinţa Berveni
• Kalmandi Cămin – Recolta Sanislău
• AS Căpleni – Frohlich Foieni
• Vulturii Santău – Olimpia Domăneşti
• AS Ghenci – Fortuna Căpleni
• Real Andrid – Schamagosch Ciumeşti
• Unirea Pişcolt – Viitorul Lucăceni

Etapa 4 (16-17 septembrie)
• Fortuna Căpleni – Schamagosch Ciumeşti
• Stăruinţa Berveni – Unirea Pişcolt
• Vulturii Santău – AS Ghenci
• Victoria Tiream – Frohlich Foieni
• Viitorul Lucăceni – Real Andrid
• Recolta Sanislău – AS Căpleni
• Olimpia Domăneşti – Kalmandi Cămin

Etapa 5 (23-24 septembrie)
• Viitorul Lucăceni – Victoria Tiream
• Real Andrid – Vulturii Santău
• Frohlich Foieni – Kalmandi Cămin
• AS Căpleni – Fortuna Căpleni
• Schamagosch Ciumeşti – Olimpia Domăneşti
• AS Ghenci – Stăruinţa Berveni
• Unirea Pişcolt – Recolta Sanislău

Etapa 6 (30 septembrie – 1 octombrie)
• Stăruinţa Berveni – Real Andrid
• Kalmandi Cămin – AS Ghenci
• Olimpia Domăneşti – Fortuna Căpleni
• Schamagosch Ciumeşti – Frohlich Foieni
• Unirea Pişcolt – Vulturii Santău
• Recolta Sanislău – Viitorul Lucăceni
• AS Căpleni – Victoria Tiream

Etapa 7 (7-8 octombrie)
• Victoria Tiream – Olimpia Domăneşti
• Real Andrid – AS Căpleni
• Kalmandi Cămin – Schamagosch Ciumeşti
• Vulturii Santău – Stăruinţa Berveni
• Frohlich Foieni – Recolta Sanislău
• AS Ghenci – Unirea Pişcolt
• Fortuna Căpleni – Viitorul Lucăceni

Etapa 8 (14-15 octombrie)
• Stăruinţa Berveni – Kalmandi Cămin
• Viitorul Lucăceni – Olimpia Domăneşti
• Real Andrid – Victoria Tiream
• AS Ghenci- Frohlich Foieni
• Unirea Pişcolt – AS Căpleni
• Fortuna Căpleni – Vulturii Santău
• Schamagosch Ciumeşti – Recolta Sanislău

Etapa 9 (21-22 octombrie)
• Vulturii Santău – Schamagosch Ciumeşti
• AS Căpleni – Stăruinţa Berveni
• Olimpia Domăneşti – Unirea Pişcolt
• Recolta Sanislău – Real Andrid
• Frohlich Foieni – Fortuna Căpleni
• Victoria Tiream – AS Ghenci
• Viitorul Lucăceni – Kalmandi Cămin

Etapa 10 (28-29 octombrie)
• AS Ghenci – Recolta Sanislău
• Fortuna Căpleni – Real Andrid
• Stăruinţa Berveni – Olimpia Domăneşti
• Frohlich Foieni – Viitorul Lucăceni
• Kalmandi Cămin – Victoria Tiream
• Unirea Pişcolt – Schamagosch Ciumeşti
• Vulturii Santău – AS Căpleni

Etapa 11 (4-5 noiembrie)
• Olimpia Domăneşti – Frohlich Foieni
• Viitorul Lucăceni – AS Ghenci
• Schamagosch Ciumeşti – Stăruinţa Berveni
• AS Căpleni – Kalmandi Cămin
• Recolta Sanislău – Vulturii Santău
• Victoria Tiream – Fortuna Căpleni
• Real Andrid – Unirea Pişcolt

Etapa 12 (11-12 noiembrie)
• Unirea Pişcolt – Victoria Tiream
• Fortuna Căpleni – Recolta Sanislău
• AS Ghenci – Schamagosch Ciumeşti
• Vulturii Santău – Kalmandi Cămin
• Olimpia Domăneşti – Real Andrid
• Frohlich Foieni – Stăruinţa Berveni
• Viitorul Lucăceni – AS Căpleni

Etapa 13 (18-19 noiembrie)
• AS Căpleni – AS Ghenci
• Schamagosch Ciumeşti – Viitorul Lucăceni
• Kalmandi Cămin – Unirea Pişcolt
• Victoria Tiream – Vulturii Santău
• Stăruinţa Berveni – Fortuna Căpleni
• Recolta Sanislău – Olimpia Domăneşti
• Real Andrid – Frohlich Foieni

Turul Ligii V

Etapa 1 (26-27 august)
• Egri Sasok Agriş – Prietenia Crucişor
• Speranţa Bogdand – Dacia Supur
• Platanul Marna – Olimpia Căuaş
• Ugocea Porumbeşti – Recolta Turulung
• Gloria Moftinu Mare – Cetate Ardud
• Unirea Bercu – Codreana Homoroade
• Kneho Urziceni – Dorolţ II – Dara

Etapa 2 (2-3 septembrie)
• Cetate Ardud – Kneho Urziceni
• Dorolţ II – Dara – Ugocea Porumbeşti
• Codreana Homoroade – Speranţa Bogdand
• Olimpia Căuaş – Egri Sasok Agriş
• Dacia Supur – Platanul Marna
• Prietenia Crucişor – Gloria Moftinu Mare
• Recolta Turulung – Unirea Bercu

Etapa 3 (9-10 septembrie)
• Platanul Marna – Speranţa Bogdand
• Kneho Urziceni – Dacia Supur
• Egri Sasok Agriş – Recolta Turulung
• Unirea Bercu – Prietenia Crucişor
• Gloria Moftinu Mare – Dorolţ II – Dara
• Cetate Ardud – Olimpia Căuaş
• Ugocea Porumbeşti – Codreana Homoroade

Etapa 4 (16-17 septembrie)
• Dorolţ II – Dara – Olimpia Căuaş
• Speranţa Bogdand – Ugocea Porumbeşti
• Unirea Bercu – Gloria Moftinu Mare
• Platanul Marna – Recolta Turulung
• Codreana Homoroade – Cetate Ardud
• Dacia Supur – Egri Sasok Agriş
• Prietenia Crucişor – Kneho Urziceni

Etapa 5 (23-24 septembrie)
• Codreana Homoroade – Platanul Marna
• Cetate Ardud – Unirea Bercu
• Recolta Turulung – Kneho Urziceni
• Egri Sasok Agriş – Dorolţ II – Dara
• Olimpia Căuaş – Prietenia Crucişor
• Gloria Moftinu Mare- Speranţa Bogdand
• Ugocea Porumbeşti – Dacia Supur

Etapa 6 (30 septembrie – 1 octombrie)
• Speranţa Bogdand – Cetate Ardud
• Kneho Urziceni – Gloria Moftinu Mare
• Prietenia Crucişor – Dorolţ II – Dara
• Olimpia Căuaş – Recolta Turulung
• Ugocea Porumbeşti – Unirea Bercu
• Dacia Supur – Codreana Homoroade
• Egri Sasok Agriş – Platanul Marna

Etapa 7 (7-8 octombrie)
• Platanul Marna – Prietenia Crucişor
• Cetate Ardud – Egri Sasok Agriş
• Kneho Urziceni – Olimpia Căuaş
• Unirea Bercu – Speranţa Bogdand
• Recolta Turulung – Dacia Supur
• Gloria Moftinu Mare – Ugocea Porumbeşti
• Dorolţ II – Dara – Prietenia Crucişor

Etapa 8 (14-15 octombrie)
• Speranţa Bogdand – Kneho Urziceni
• Codreana Homoroade – Prietenia Crucişor
• Cetate Ardud – Platanul Marna
• Gloria Moftinu Mare – Recolta Turulung
• Ugocea Porumbeşti – Egri Sasok Agriş
• Dorolţ II – Dara – Unirea Bercu
• Olimpia Căuaş – Dacia Supur

Etapa 9 (21-22 octombrie)
• Unirea Bercu – Olimpia Căuaş
• Egri Sasok Agriş – Speranţa Bogdand
• Prietenia Crucişor – Ugocea Porumbeşti
• Dacia Supur – Cetate Ardud
• Recolta Turulung – Dorolţ II – Dara
• Platanul Marna – Gloria Moftinu Mare
• Codreana Homoroade – Kneho Urziceni

Etapa 10 (28-29 octombrie)
• Gloria Moftinu Mare – Dacia Supur
• Dorolţ II – Dara – Cetate Ardud
• Speranţa Bogdand – Prietenia Crucişor
• Recolta Turulung – Codreana Homoroade
• Kneho Urziceni – Platanul Marna
• Ugocea Porumbeşti – Olimpia Căuaş
• Unirea Bercu – Egri Sasok Agriş

Etapa 11 (4-5 noiembrie)
• Prietenia Crucişor – Recolta Turulung
• Codreana Homoroade – Gloria Moftinu Mare
• Olimpia Căuaş – Speranţa Bogdand
• Egri Sasok Agriş – Kneho Urziceni
• Dacia Supur – Unirea Bercu
• Platanul Marna – Dorolţ II – Dara
• Cetate Ardud – Ugocea Porumbeşti

Etapa 12 (11-12 noiembrie)
• Ugocea Porumbeşti – Platanul Marna
• Dorolţ II – Dara – Dacia Supur
• Gloria Moftinu Mare – Olimpia Căuaş
• Unirea Bercu – Kneho Urziceni
• Prietenia Crucişor – Cetate Ardud
• Recolta Turulung – Speranţa Bogdand
• Codreana Homoroade – Egri Sasok Agriş

Etapa 13 (18-19 noiembrie)
• Egri Sasok Agriş – Gloria Moftinu Mare
• Olimpia Căuaş – Codreana Homoroade
• Kneho Urziceni – Ugocea Porumbeşti
• Platanul Marna – Unirea Bercu
• Speranţa Bogdand – Dorolţ II – Dara
• Dacia Supur – Prietenia Crucişor
• Cetate Ardud – Recolta Turulung

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.