Power Satu Mare, locul 4 la Cupa Minerul

La Baia Mare s-a desfășurat la finalul anului trecut un turneu important de minifotbal. Cupa Minerul s-a bucurat de succes dovadă că în tribune au ajuns peste 1.500 de spectatori în trei zile, iar pe parchet au jucat 144 sportivi reprezentând 12 echipe.

S-au jucat 20 de meciuri și totul a început cu faza grupelor. Printre jucători s-au aflat și sătmăreni, iar cei mai de succes au fost cei de la Power Satu Mare. Sătmărenii au făcut parte din Grupa D “Mircea Sasu” alături de FC Diflora și FC Prietenia. În faza grupelor au obținut două victorii categorice și s-au calificat de pe primul loc în fazele eliminatorii. Din păcate Power a pierdut în semifinale cu echipa care avea să câștige turneul.

Iată rezultatele sătmărenilor:
Grupă: Power SM – FC Diflora 3-1
Grupă: Power SM – FC Prietenia 6-3
Sferturi: Power SM – Progresul Șomcuta 3-1
Semifinale: FC Aboliv – Power SM 0-0 (4-1)
Finala mică: Power SM – Orient BM 2-3

Sătmărenii au încheiat concursul pe locul 4. Menționăm că locul 1 a primit 5.000 lei, locul 2 – 3.000 lei, iar locul 3 – 2.000 lei.

Power SM: Daniel Miclea, Adrian Marinaș, Florin Gorbe, Carlo Erdei, Ervin Zsiga, Dumitru Muntean, Adrian Rus, Daniel Feier, Saul Mureșan.

FOTBAL

Pleacă și Denis Man mai sus?

După Radu Drăgușin, un alt fotbalist român din Italia atarge atenția unor echipe de top. Este vorba de Denis Man, jucătorul lui Parma, locul 1 în Serie B.