Patricia Bezera pe locul 1 la Hungarian Open Karate

Un grup de sportivi de la CS Yakuza Satu Mare, de la secția de karate din Botiz, a participat în urmă cu câteva zile, în Ungaria, la o puternică competiție internațională de karate “Hungarian Open”. La startul acestei competitii s-au adunat cei mai bun sportivi de profil din 11 țări: Ungaria, Slovenia, Ucraina, Serbia, Muntenegru, Slovacia, Cehia, Franța, Austria, Croația si România.

Karateka de la CS Yakuza au avut o comportare excelentă și, dând dovadă de o bună pregătire și formă sportivă s-au întors acasă cu trei medalii.
Cea mai bună performanță a fost realizată de Bezera Patricia care a ocupat primul loc la categoria de vârstă U21, 68 kg. Tot pe podium, dar pe treapta a treia au urcat Micza Norbert la categoria U21, -67 kg și Hotea Cristian la categoria U21-75 kg.

Ceilalți componenți ai delegației de la CS Yakuza, Pintea Alexandra, Eles Bence, Erseki Benjamin și Forgaciu Alex, au avut un prestații bune, au câștigat mai multe lupte, dar nu au reușit sa urce pe podium. Sportivii de la CS Yakuza au fost însotiți de antrenorul Soos Robert.