Olimpia MCMXXI a depus contestație

Olimpia MCMXXI a pierdut pe teren meciul cu SCM Zalău din cadrul Cupei României, scor 2-3, în prelungiri.

Dar după jocul de miercuri, echipa calificată mai departe ar putea fi alta. Clubul sătmărean a depus o contestație deoarece pare că SCM Zalău a folosit un jucător cu identitate falsă (cum se practică doar prin fotbalul județean). Cei de la Olimpia spun că 99% vor avea câștig de cauză la ședința Comisiei de disciplină care va avea loc la începutul săptămânii viitoare, marți sau miercuri. Astfel, județul Satu Mare ar avea echipă în faza a II-a a Cupei României. Iar după joc chiar ar merita.

FOTBAL, LIGA 1

O victorie în 7 etape pentru CFR Cluj! Ce urmează?

Într-un duel intens din Liga I, disputat sâmbătă, 2 decembrie 2023, Universitatea Craiova a păstrat o traiectorie ascendentă sub comanda noului lor antrenor, Ivaylo Petev. Elvir Koljic a devenit eroul serii, marcând singurul gol al meciului în minutul 90, cu un șut precis în colțul lung al porții.