Olimpia a câștigat cu 2-0 (1-0), un amical cu Recolta Dorolț

Amicalul dintre Recolta Dorolț și Olimpia Satu Mare s-a încheiat cu victoria ultimei echipe, scor 2-0. Primul gol a fost marcat de Takacs (repriza I), iar al doilea de Carlo Erdei (repriza II-a).

Recolta: Oșan – L.Vincze, Meșter, Csik, Drumar, A. Mureșan, Toma, Ionescu, D. Pop, L.Moldovan, Goț/Rapolti, Oros, Nemeș, Ștef, Gulya.
Olimpia: Preda – Bura, Oltean, Duruș, Nanou Brice, Rus, Lukacs, Erdei, Takacs, Adrian Kessy, Ludușan/Kanaloș, Silaghi, Bigiu, Boje, Austin.

În acest meci, antrenorii ambelor echipe au testat câțiva jucători noi. La Dorolț au venit Goț (Olimpia), L. Moldovan (Cugir, dar venit prin filiera Olimpiei). La Olimpia au apărut în teren mai mulți jucători noi: Oltean (LPS juniori A), Adrian Kessy (un vârf de atac româno-olandez, cu evoluții în Liga a III-a în Olanda), și Andrei Ludușan (20 de ani). Acesta, din urmă, a evoluat în sezonul trecut în 25 de meciuri (5 goluri) pentru CSM Vâlcea dar antrenorul Jerry Gane a renunțat la el. Un alt jucător venit în ultimele zile la Olimpia este fundașul Claudiu Pascariu (28 de ani, ex UTA, FC Bihor, Pâncota). Cam mulți străini, dar ce să facem?! Asta-i politica de azi a clubului sătmărean.