Meciul FCSB – CFR Cluj se va juca la Buzău

Iată că o echipă precum FCSB nu are voie să joace pe noua arenă Ghencea. Noul stadion se pare că a fost construit doar pentru a aduce şi mai mari datorii statului. S-au făcut multe demersuri, dar fără succes, iar în cele din urmă, meciul dintre FCSB şi CFR Cluj, din ultima etapă a Ligii 1, se va juca pe stadionul din Buzău. Anunţul a fost făcut de oficialul FCSB-ului, Mihai Stoica.

“Eforturile tuturor celor care ne-au alungat din nou, probabil zâmbind, din Bucureşti au fost încununate de succes. Prin urmare, meciul în care sperăm să jucăm pentru titlu se va disputa la Buzău, acolo unde mereu am fost primiţi cu braţele deschise. Ce nu înţeleg factorii ăştia de decizie este faptul că românii empatizează enorm cu cei nedreptăţiţi. Ei vor pierde la alegeri, noi vom câştiga suporteri.

P.S. Până atunci trebuie să căştigăm sâmbătă la despărţirea temporară de stadionul unde 55.000 locuri ar fi fost insuficiente pentru stelişti. În anumite condiţii”, a scris Mihai Stoica în mediul online.