Mai multe sătmărence de la Thomas Gym au participat la Mondialul de Dans WDA

Scris de Ionuţ Blăjean, 22 iunie 2022 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Cel mai preţios rezultat l-a obţinut Anastasia Bonea

În perioada 17-19 iunie 2022 s-a desfăşurat Campionatul Mondial de Dans organizat de WDA (World Dance Association). Evenimentul a avut loc în sala sportivă din Soroksar, Ungaria, concursul desfăşurându-se pe mai multe categorii.

În cursul zilei de vineri s-au derulat categoriile de fitness, şi anume: Fitness Dance, Fitness Show, Acrobatic Show. Sâmbătă au avut loc categoriile de Dance Show, Fantasy, Lyrical, Contemporary, Modern, iar duminică Disco, Open şi Street Dance. Concursul a găzduit peste 630 de sportive din întreaga lume.

La acest eveniment sportiv a luat parte şi clubul sătmărean Thomas Gym cu şase sportive.
Sătmărencele au concurat la categoria Fitness Acrobatic Show (solo) fiind înscrise la diferite categorii de vârstă. Concursul s-a terminat la orele serii şi cu succes pentru echipa sătmăreană.

Astfel, la categoria Acrobatic Show solo Mini (vârsta 7-9 ani) Bonea Anastasia a obţinut medalia de argint. Ea fiind urmată imediat de colega ei Fănăţan Lara Maria cu medalie de bronz.

La categoria Acrobatic Show solo Kid 11 ani, Paşcalău Casandra s-a clasat pe locul 6, iar Surducan Delia pe locul 7.

La categoria Acrobatic Show solo Children 12 ani Gnandt Andreea s-a clasat pe locul 4.

Iar în final, la categoria Acrobatic Show solo Teen 15 ani Păcurar Livia Ionela s-a clasat pe locul 6.

Fetele sunt antrenate de Marius Thomas.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

Tastează numerele care apar! Exemplu: 7 5 unu şapte = 7517