00.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi: Dălina Lazăr, Ciprian Crăciun, Adelin Ghiarfaş. Titlul emisiunii: Lupta pentru candidatura la prezidenţiale se ascute. (reluare) 01.30 Info Studio cu Ioan Aniţaş, invitat: Csaba Csintalan. Titlul emisiunii: Un alt mod de cuantificare a rezultatelor –BAC 2019. 02.25 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat: Darius Şchiop. Titlul emisiunii: Halep, prima româncă campioană la Wimbledon! Cum stă tenisul sătmărean? 03.15 Iată omul, cu Gabriel Ghişan,invitat: Sebastian Borleştean. 04.30 Ne cheamă natura 05.30 În Slujba Comunităţi cu Mihai Sălceanu, invitat: Romeo Nicoară. Titlul emisiuni: Deputat Romeo Nicoară – raport din parlament. 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 08.00 Audienţe în direct, cu Eva Laczko (reluare) 09.00 Viaţa la Ţară cu Ioan Aniţaş. 10.00 Tabără de creaţie la Ocoliş 10.45 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat: Maria Pop. Titlul emisiunii: Uleiurile esenţiale – cum le întrebuinţăm? 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi: Dălina Lazăr, Ciprian Crăciun, Adelin Ghiarfaş. Titlul emisiunii: Lupta pentru candidatura la prezidenţiale se ascute. (reluare) 13.00 Ştiri 13.30 Street Music Festival – la Satu Mare. 14.30 Teleshopping 14.50 Cultură, Strigăt disperat al firmelor de construcţii, întâlnirea patronilor din construcţii la Poesis 15.40 În Slujba Comunităţi cu Mihai Sălceanu, invitat: Romeo Nicoară. Titlul emisiuni: Deputat Romeo Nicoară – raport din parlament. 16.45 Viaţa la Ţară cu Ioan Aniţaş. 17.30 Zone Folclorice cu Ioana Vladimirescu. 18.30 Audienţe în direct, cu Mihaela Ghiţă, invitat: Adrian Marc. Titlul emisiuni: Noi obiective ale Spitalului Judeţean de Urgenţă Satu Mare. (reluare) 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu (direct) 21.30 Ştiri 22.00 Audienţe în direct, cu Mihaela Ghiţă, invitat: Adrian Marc. Titlul emisiuni: Noi obiective ale Spitalului Judeţean de Urgenţă Satu Mare. (reluare) 23.00 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat: Darius Şchiop. Titlul emisiunii: Halep, prima româncă campioană la Wimbledon! Cum stă tenisul sătmărean? 19.07.2019

Oraşul Satu Mare revine în Liga a 3-a după şase ani

Scris de Constantin Demian, 22 iunie 2019 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Update: FINAL! CSM Satu Mare promovează în Liga a 3-a. Oraşul Satu Mare revine în acest eşalon după o pauză de şase ani.

Vom reveni cu detalii.

Returul barajului de promovare în Liga a 3-a de fotbal este programat să înceapă la ora 17:30. CSM Satu Mare evoluează în deplasare pe stadionul Central din Rodna (Bistriţa-Năsăud). CSM Satu Mare s-a impus săptămâna trecută cu scorul de 5-0. Informaţia Zilei se află la Rodna şi vă ţine la curent cu scorul live, urmând să revenim cu o cronică de meci.

FINAL!

Minerul Rodna – CSM Satu Mare 1-1 (Pantelimon Avram, min. 23/ Cădar, min. 53)

CSM egalează în debutul reprizei secunde prin Cădar, lovitură liberă de la aproximativ 30 metri.

Prima repriză a fost dominată de gazde care şi-au creat trei ocazii. Bistriţenii au finalizat una singură prin Pantelimon Avram în minutul 23. Sătmărenii au jucat slăbuţ în prima parte.

Scor final: Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-1

Repriza a doua a fost dominată de oaspeţi, jucătorii antrenaţi de Zoltan Ritli ratând trei bune oportunităţi de schimba scorul. De cealaltă parte, Rodna a încerat să obţină o victorie de palmares, însă doar Lazăr Boldiş a mai avut o ocazie în acest sens. Per ansamblu, o remiză echitabilă după un joc nespectaculos. Astfel, cu scorul general de 6-2, CSM Satu Mare promovează în cel de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării. Felicitări şi succes, la fel cum merită felicitaţi şi cei de la Minerul Rodna pentru faptul că au reuşit să redevină campioni ai judeţului Bistriţa-Năsăud după o pauză de 14 ani !

4. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 18:42

LIVE SCORE: Satu Mare egalează în minutul 51, prin căpitanul Gabriel Cădar – direct din lovitură liberă. Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-1

5. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 18:27

LIVE SCORE: la pauză, Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-0.

Prima repriză a fost dominată de gazde, sătmărenii neforţând deloc la adăpostul scorului din tur. Rodenii şi-au arătat intenţiile ofensive încă din primele minute şi, după ratarea lui Lazăr Boldiş din min. 13, au reuşit să deschidă scorul în minutul 23, atunci când fundaşul Pantelimon Avram a reluat precis, cu latul, în urma unei centrări venite dintr-o lovitură liberă. Spre finalul primului mitan putea fi 2-0, însă ”Boby” Prodan n-a nimerit cadrul porţii dintr-o poziţie excelentă.

6. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 17:57

Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-0, gol reuşit de Pantelimon Avram în min. 23.

Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.