Orașul Satu Mare revine în Liga a 3-a după șase ani

Update: FINAL! CSM Satu Mare promovează în Liga a 3-a. Orașul Satu Mare revine în acest eșalon după o pauză de șase ani.

Vom reveni cu detalii.

Returul barajului de promovare în Liga a 3-a de fotbal este programat să înceapă la ora 17:30. CSM Satu Mare evoluează în deplasare pe stadionul Central din Rodna (Bistriţa-Năsăud). CSM Satu Mare s-a impus săptămâna trecută cu scorul de 5-0. Informaţia Zilei se află la Rodna şi vă ţine la curent cu scorul live, urmând să revenim cu o cronică de meci.

FINAL!

Minerul Rodna – CSM Satu Mare 1-1 (Pantelimon Avram, min. 23/ Cădar, min. 53)

CSM egalează în debutul reprizei secunde prin Cădar, lovitură liberă de la aproximativ 30 metri.

Prima repriză a fost dominată de gazde care şi-au creat trei ocazii. Bistriţenii au finalizat una singură prin Pantelimon Avram în minutul 23. Sătmărenii au jucat slăbuţ în prima parte.