12.10.2019 00.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi: Radu Creţu, Silviu Zetea, Adrian Ştef, Alexandru Horvat. Titlul emisiunii: Ce urmează după căderea Guvernului Dăncilă. (reluare) 02.00 Ştiri 02.30 Audienţe în direct cu Mihaela Ghiţă, invitaţi: Loredana Aracs, Stelian Pop.Titlul emisiuni: Cum poate fi învins cancerul de sân? (reluare) 04.00 În Slujba Comunităţii cu Mihai Sălceanu, invitat: Octavian Petric. 05.30 Info Studio cu Ioan Aniţaş, invitat: Rodica Maxi. Titlul emisiuni: Cânepa pentru fibră nu este un drog. 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 08.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi: Radu Creţu, Silviu Zetea, Adrian Ştef, Alexandru Horvat. Titlul emisiunii: Ce urmează după căderea Guvernului Dăncilă. (reluare) 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.00 Viaţa la Ţară cu Ioan Aniţaş.Titlul Emisiuni: Partidă de vânătoare. 11.45 Teleshopping 12.00 Ştiri 12.30 Audienţe în direct cu Mihaela Ghiţă, invitaţi: Loredana Aracs, Stelian Pop.Titlul emisiuni: Cum poate fi învins cancerul de sân? (reluare) 14.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi: Radu Creţu, Silviu Zetea, Adrian Ştef, Alexandru Horvat. Titlul emisiunii: Ce urmează după căderea Guvernului Dăncilă. (reluare) 16.00 Info Studio cu Ioan Aniţaş, invitat: Vasile Fernea. Titlul emisiuni: Agresiunea asupra copiilor, tinerilor şi a femeilor – un fenomen? 17.00 Teleshopping 17.30 Religie (limba maghiară) cu Eva Laczko, invitat: Roman Janos. Titlul emisiuni: De la politeism la ateism. 18.30 La Psiholog cu Ioana Vladimirescu.Titlul emisiuni:Totul despre relaţia mamă – fică. 19.00 Ştirile săptămâni 20.00 Zone Folclorice cu Ioana Vladimirescu. 22.00 Sănătate Frumuseţe Stil cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat: Ionuţ Bobiţ. 22.30 Panoramic Sportiv cu Ionuţ Blăjean. Titlul emisiuni: Baschetbalistele de la CSM Satu Mare încep sezonul 2019-2020. 13.10.2019 00.00 În Slujba Comunităţii cu Mihai Sălceanu, invitat: Rodica Borlan. 01.15 Stand-up comedy cu Dan Badea – la Poesis. 02.45 Sport 03.45 Info Studio cu Ioan Aniţaş. Titlul emisiuni: Pregătirea albinelor pentru iarnă.. 04.45 Portret de artist. 05.40 Ne cheamă natura cu Ioana Zaharia. 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 07.00 Ştirile săptămâni 08.20 Viaţa la Ţară cu Ioan Aniţaş. Titlul Emisiuni: Vaca brună de maramureş nu va dispărea. 09.15 Spiriduş Ghiduş 11.00 Religie cu Mihaela Ghiţă invitat: Iulian Budău. Titlul emisiuni: Să comunicăm cu blândeţe. 11.45 Teleshopping 12.00 Ne cheamă natura cu Ioana Zaharia. 13.00 În Slujba Comunităţii cu Mihai Sălceanu, invitat: Gabriela Notarius. 14.00 Zone Folclorice cu Ioana Vladimirescu, invitate: Alexandra Tiran, Victoriţa Sas. 15.45 Teleshopping 16.00 Portret de artist invitat: Radu Botar. 16.40 Jazz-ul românesc din SUA la Satu Mare invitat – Alexandru Şipa. 17.30 Sănătate Frumuseţe Stil cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat: Ionuţ Bobiţ. 18.30 Educaţie Ecologică cu Cristina Bursuc, invitat: . Titlul emisiuni: Cât de ameninţată este biodiversitatea. 19.00 Ştirile săptămâni 20.00 În Slujba Comunităţii cu Mihai Sălceanu, invitat: Gabriela Notarius. 21.30 Info Magazin cu Adriana Mureşan. Titlul emisiuni: Poesis gazda unor concerte excepţionale. 22.15 Teatru/Poezie/Muzică – Dialog între arte. 14.10.2019 00.00 Sport 02.00 Stand-up comedy 03.30 Info Studio cu Ioan Aniţaş. Titlul emisiuni: Pregătirea livezilor pentru iarnă. 04.30 Panoramic Sportiv cu Ionuţ Blăjean. Titlul emisiuni: Baschetbalistele de la CSM Satu Mare încep sezonul 2019-2020. 05.30 O partidă de pescuit. 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia. 07.00 Ştirile săptămâni 08.15 Viaţa la Ţară cu Ioan Aniţaş. Titlul Emisiuni: Agricultura nu te face bogat. 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.00 Info Magazin cu Adriana Mureşan. Titlul emisiuni: BMX- un stil de viaţă. 11.45 Teleshopping 12.00 Sănătate cu Mihaela Ghiţă. Titlul emisiuni: Negocierile Sanitas cu contractul de muncă. 12.30 O partidă de pescuit. 13.40 Religie (limba maghiară) cu Eva Laczko, invitat: Roman Janos. Titlul emisiuni: De la politeism la ateism. 14.40 Teleshopping 15.00 În Slujba Comunităţii cu Mihai Sălceanu, invitat: Gabriela Notarius. 16.00 Info Studio cu Ioan Aniţaş, invitat: Vasile Fernea. Titlul emisiuni: Agresiunea asupra copiilor, tinerilor şi a femeilor – un fenomen? 17.00 Zone Folclorice cu Ioana Vladimirescu, invitate: Alexandra Tiran, Victoriţa Sas. 18.00 Audienţe în direct cu Mihai Sălceanu (direct) 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar (direct) 22.00 Ştiri 22.30 Audienţe în direct cu Mihai Sălceanu (reluare)

Oraşul Satu Mare revine în Liga a 3-a după şase ani

Scris de Constantin Demian, 22 iunie 2019 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Update: FINAL! CSM Satu Mare promovează în Liga a 3-a. Oraşul Satu Mare revine în acest eşalon după o pauză de şase ani.

Vom reveni cu detalii.

Returul barajului de promovare în Liga a 3-a de fotbal este programat să înceapă la ora 17:30. CSM Satu Mare evoluează în deplasare pe stadionul Central din Rodna (Bistriţa-Năsăud). CSM Satu Mare s-a impus săptămâna trecută cu scorul de 5-0. Informaţia Zilei se află la Rodna şi vă ţine la curent cu scorul live, urmând să revenim cu o cronică de meci.

FINAL!

Minerul Rodna – CSM Satu Mare 1-1 (Pantelimon Avram, min. 23/ Cădar, min. 53)

CSM egalează în debutul reprizei secunde prin Cădar, lovitură liberă de la aproximativ 30 metri.

Prima repriză a fost dominată de gazde care şi-au creat trei ocazii. Bistriţenii au finalizat una singură prin Pantelimon Avram în minutul 23. Sătmărenii au jucat slăbuţ în prima parte.

Scor final: Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-1

Repriza a doua a fost dominată de oaspeţi, jucătorii antrenaţi de Zoltan Ritli ratând trei bune oportunităţi de schimba scorul. De cealaltă parte, Rodna a încerat să obţină o victorie de palmares, însă doar Lazăr Boldiş a mai avut o ocazie în acest sens. Per ansamblu, o remiză echitabilă după un joc nespectaculos. Astfel, cu scorul general de 6-2, CSM Satu Mare promovează în cel de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării. Felicitări şi succes, la fel cum merită felicitaţi şi cei de la Minerul Rodna pentru faptul că au reuşit să redevină campioni ai judeţului Bistriţa-Năsăud după o pauză de 14 ani !

4. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 18:42

LIVE SCORE: Satu Mare egalează în minutul 51, prin căpitanul Gabriel Cădar – direct din lovitură liberă. Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-1

5. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 18:27

LIVE SCORE: la pauză, Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-0.

Prima repriză a fost dominată de gazde, sătmărenii neforţând deloc la adăpostul scorului din tur. Rodenii şi-au arătat intenţiile ofensive încă din primele minute şi, după ratarea lui Lazăr Boldiş din min. 13, au reuşit să deschidă scorul în minutul 23, atunci când fundaşul Pantelimon Avram a reluat precis, cu latul, în urma unei centrări venite dintr-o lovitură liberă. Spre finalul primului mitan putea fi 2-0, însă ”Boby” Prodan n-a nimerit cadrul porţii dintr-o poziţie excelentă.

6. Radu Sîrbu a spus: 22 iunie 2019, ora 17:57

Minerul Rodna – CSM Olimpia Satu Mare 1-0, gol reuşit de Pantelimon Avram în min. 23.

Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.