Leo Messi a marcat 3 goluri în amicalul cu Haiti

Cu două săptămâni înainte de startul Cupei Mondiale la fotbal, Argentina a jucat un amical în fața propriilor suporteri. Argentina a jucat contra reprezentativei statului Haiti în fața căreia a câștigat cu scorul de 4-0.

Cel mai bun jucător de pe teren a fost starul Lionel Messi autor a 3 goluri, în minutele 17, 58 și 66. Al patrulea gol a fost marcat de Aguero în minutul 69.

La meci au asistat 55.000 de spectatori iar la final suporterii i-au cerut lui Messi să câștige Cupa Mondială. “Adu-ne cupa, Leo!”, au implorat fanii argentinieni după ce Messi a reușit un hat-trick spectaculos. “Avem jucători extraordinari și trebuie să profităm de ocazie și să câștigăm cupa” s-a mai scris într-un cotidian de mare tiraj din Argentina. Antrenor ul Jorge Sampaoli a început meciul cu următoarea formulă: Caballero – Salvio, Otamendi, Fazio, Tagliafico – Mascherano, Lo Celso, Lanzini – Messi, Higuain, Di Maria. Au mai jucat: Pavon, Aguero, Meza, Banega, Acuna, Rojo.