18.07.2018 00.00 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi: Adrian Albu, Gabriel Leş, Claudiu Ţinca. Titlul emisiunii: Şedinţă de guvern fără OUG privind amnistia şi graţierea.(reluare) 01.40 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu,invitat: Iuliu Cadar. Titlul emisiuni: Iuliu Cadar-raport la 3650 de zile. 02.35 Ne cheamă natura 03.20 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu. 04.20 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat: Daniel Frei. Titlul emisiunii: Cooperativa şi avantajele ei pentru fermieri. 05.20 Cultură, Fior de Zatmar 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea: Ilyes Ilona . 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul: Simona Niste . 08.00 Audienţe în direct, cu Ioan Aniţaş, invitat: Dumitru Pop. Titlul emisiunii: Perspective de dezvoltare a comunelor din zona metropolitană. (reluare) 09.00 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea: Ilyes Ilona . 09.15 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat: Alina Perşa. Titlul emisiunii: Asociaţia ACT4U, implicată în diverse activităţi ecologice. 09.40 Sănătate,cu Mihaela Ghiţă, invitat: Cătălin Cismaş. Titlul emisiuni: Cum controlăm furia? 10.20 Religie, cu Laczko Eva, invitaţi: Barta Barnabas, Gordan Dalma, Gsiszar Lorant. Titlul emisiunii: La Satu Mare se organizează Întâlnirea Naţională a Tineretului Catolic. 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Stela Cădar, invitaţi: Adrian Albu, Gabriel Leş, Claudiu Ţinca. Titlul emisiunii: Şedinţă de guvern fără OUG privind amnistia şi graţierea.(reluare) 13.00 Ştiri 13.30 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu,invitat: Iuliu Cadar. Titlul emisiuni: Iuliu Cadar-raport la 3650 de zile. 14.30 Teleshopping 14.55 Cultură, cu Vera Pop,invitat: Vari Vasile. Titlul emisiuni: O familie de artişti. 15.20 Panoramic sportiv, cu Constantin Demian, invitat: Dacian Nastai. Titlul emisiunii: Dacian Nastai a devenit antrenor cu licenţă pro. 16.15 Cultură, Fior de Zatmar 17.30 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat: Ionela Toma. 18.30 Audienţe în direct 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Ştiri 22.00 Audienţe în direct 23.00 Iată omul cu Gabriel Ghişan,invitat: Adrian Pristopan.

Înfrângere pentru tăşnădeni în judeţul Maramureş

Scris de Ionuţ Blăjean, 05 noiembrie 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

ACS Recea – Unirea Tăşnad 2-0 (2-0)

Singurele reprezentante ale judeţelor Maramureş şi Satu Mare din Liga 3 s-au întâlnit sâmbătă în cadrul etapei 11. Un meci pe care l-a pierdut echipa antrenată de Marius Botan şi Bogdănel Moise. S-au simţit absenţele, iar gazdele au reuşit să se impună cu 2-0, scor stabilit de altfel în prima repriză.

Din câte ne-a declarat Marius Botan, echipa sa a suferit la capitolul determinare, au lipsit şi ocaziile, iar victoria echipei din Recea a fost una meritată. Gazdele au rezolvat meciul încă din prima repriză, au înscris prin Chinde (min. 28) şi prin Ciocan (min. 38). La 0-0, Faur a ratat o ocazie singur cu portarul, atacantul sătmărean mai trecându-şi o ocazie în cont, cu capul, după primirea primului gol. Din minutul 60, văzând că jocul nu merge, antrenorii Unirii au decis să introducă în teren jucători care au prins mai puţine minute în acest sezon. Gazdele nu au mai forţat, s-au adăpostit asupra golurilor din prima repriză, iar ACS Recea – Unirea Tăşnad s-a încheiat 2-0.

“Determinarea nu a fost nici pe jumătate comparativ cu meciul cu Gaz Metan. Am suferit la acest capitol şi a venit înfrângerea. Sper să redresăm cât mai repede echipa, mai avem două meciuri acasă pe care vrem să le câştigăm. Din fericire nu avem suspendaţi pentru meciul următor. Jucătorii pasibili de suspendare n-au văzut cartonaşul galben. Mă refer aici la Cădar, Bălău şi Faur”, ne-a declarat Marius Botan.

Recea: Bota – Dunca, Lang, Oşan, Gherman, Ciocan, Cuc, Asăujan, Chinde, Giurgiu, Opriş. Antrenor: Romică Buia.

Unirea: Cherecheş – Bălău (cpt.), Parnău, M. Silaghi (Cătuna, min. 81), Ciul, Dascăl (Chivari, min. 46), R. Silaghi, Cădar (Bolba, min. 60), Imi Nagy (Bakai, min. 72), Faur. Rezerve neutilizate: Maşlinca, Vereş, A. Mureşan. Antrenori: Marius Botan şi Bogdănel Moise.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.