Handbaliștii au pierdut la Timișoara și au ajuns pe ultimul loc

Sursă foto: chpolitehnica.ro

Înaintea meciului de la Timișoara avusesem ceva speranțe că handbaliștii sătmăreni vor reuși un joc și un rezultat bun la Timișoara. Dar nici vorbă de așa ceva, ba dimpotrivă am văzut la tv cea mai slabă evoluție a CSM-lui din acest sezon.

Iar după această înfrângere ne facem griji pentru meciul foarte important de miercuri, cu Făgăraș. Apropo de echipa din Făgăraș, aceasta făcut un egal cu Steaua iar CSM Satu Mare a căzut pe ultimul loc!

În meciul de la Timișoara gazdele au dominat de la un capăt la altul profitând de lipsa de reacție a sătmărenilor. Scorul la pauză a fost 15-11. În a doua repriză, gazdele și-au mărit constant avantajul, chiar și la 10 goluri, 28-18 (min. 53), iar la final au câștigat cu scorul de 31-23.

CSM: Ciocoriu (5), Pogyină (4) – Bejinariu 6, Mureșan 6, Trifunovic 3, Munea 4, Stan 1, Morar 2, Suciu 1, Olah, Mateș, Olar, Rogoz, Ungar, Campar, Crăciun.