13.08.2018 00.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu invitaţi: Vasile Ciocan, Ciprian Crăciun. Titlul emisiunii: Mitingul diaspora, o încercare de lovitură de stat? (reluare) 01.30 Cultură, Samfest jazz. 03.35 Ne cheamă Natura 04.20 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu,invitat: Ioan Nichita. Titlul emisiuni: Ioan Nichita – rapor la 16060 de zile . 05.25 Iată omul cu Gabriel Ghişan,invitat: Daniela Culic. 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu Anzik Arnold . 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu Barta Zoltan. 08.00 Audienţe în direct, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi: Cristina Bala, Marria Ban . Titlul emisiunii: Tot mai mulţi voluntari la asociaţia Stea.(reluare) 09.00 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu Anzik Arnold . 09.30 Sănătate, frumuseţe, stil 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat: Florin Fodoruţ. Titlul emisiunii: Fericirea cea care a crezut. 11.15 Teleshopping 11.30 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu invitaţi: Vasile Ciocan, Ciprian Crăciun. Titlul emisiunii: Mitingul diaspora, o încercare de lovitură de stat? (reluare) 13.00 Ştiri 13.30 Iată omul cu Gabriel Ghişan,invitat: Daniela Culic. 14.45 Teleshopping 15.00 Cultură, Vacanţe de vis 15.40 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu,invitat: Ioan Nichita. Titlul emisiuni: Ioan Nichita – rapor la 16060 de zile . 17.00 Cultură, Judeţul Satu Mare 18.00 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjan. Titlul emisiunii: Unirea Tăşnad, la al doilea start consecutiv în Liga 3. 18.30 Audienţe în direct. 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar invitaţi: Eugenia Sabău. Titlul emisiunii: Tot ce trebuie să ştim despre noua lege a pensiilor. (reluare) 21.30 Ştiri 22.00 Audienţe în direct. 23.00 Cultură

Halep se califică fără emoţii în sferturi

Scris de Constantin Demian, 22 ianuarie 2018 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Joc solid, sigur, încheiat cu o victorie, a Simonei Halep în optimile de finală de la Australian Open în faţa jucătoarei din Japonia, Naomi Osaka (72 WTA). Victoria, 6-3, 6-2, după 89 de minute, i-a asigurat Simonei calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Melbourne.

În felul acesta Simona Halep şi-a egalat cea mai bună performanţă de Australian Open, sfert de finală în 2014 şi 2015.

Meciul a început cu Naomi Osaka la serviciu care a deschis scorul. Simona a egalat la 1 aspoi s-a mers cap la cap până la 3-3. La acest scor Simona a făcut break şi nu a mai cedat niciun joc până la finalul primul set, pe care l-a câştigat cu 6-3. Setul secund a început cu un break al jucătoarei din Japonia. Halep a făcut imediat rebreak-ul dorind parcă să nu mai treacă prin calvarul unui meci de trei seturi. După patru game-uri, scorul a fost egal moment în care Simona a apăsat pe acceleraţie, a dominat-o clar pe Naomi şi a câştigat meciul şi setul, 6-3, 6-2.

Pentru un loc în semifinale, Halep se va duela cu învingătoarea partidei dintre Karolina Pliskova (6 WTA) şi Barbora Strycova (24 WTA), meci care începe de la ora 12:00. Simona conduce în meciurile directe cu ambele jucătoare din Cehia: 5-1 cu Pliskova şi 4-1 cu Strycova.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.