Halep s-a calificat în optimi la Wuhan

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul de la Wuhan (China) unde a fost desemnată cap de serie nr. 4. Calificată direct în turul doi, Simona a trecut lejer de Barbara Strycova (Cehia), scor 6-3, 6-2, după o oră și 24 de minute.

În optimile de finală Halep o va întâlni pe Elena Rybakina (20 de ani / 50 WTA / Kazahstan). Partida Halep – Rybakina se va disputa miercuri dimineață, începând cu ora 6:00 a României, și va putea fi urmărită “live” pe Digi Sport 2.

Kovacs, de pe Nou Camp, pe Arena Națională

MECI

La câteva zile după ce a  arbitrat meciul Barcelona – PSG, scor 1-4, din sferturile de finală ale Champions League, Istvan Kovacs a fost delegat în Superliga României, la derby-ul FCSB – Rapid cel mai important duel din etapa a 5-a din play-off.