Halep a debutat cu o victorie | Informaţia Zilei

Halep a debutat cu o victorie

Scris de Constantin Demian, 14 ianuarie 2020 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Simona Halep a debutat marţi cu dreptul în noul sezon competiţional. Tenismena din România a învins-o, în turul secund al turneului de la Adelaide, pe Alja Tomljanovici (Australia/ 55 WTA), în două seturi, 6-4, 7-5.

Aşa cum se poate deduce din rezultat, victoria nu a fost una facilă, ba dimpotrivă pentru că Alja a opus o rezistenţă înverşunată. Dar sfaturile lui Darren Cahill, câte unul în fiecare set, au fost determinante şi Simona s-a impus după o oră şi 36 de minute. Halep va juca în sferturi joi dimineaţă împotriva învingătoarei partidei dintre Aryna Sabalenka (12 WTA) şi Bernarda Pera (70 WTA).

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.