Grupa 2004 de la Someșul Satu Mare a câștigat un turneu de fotbal la Cluj-Napoca

La Cluj-Napoca s-au desfășurat în weekend mai multe turnee de fotbal din cadrul Sport Festival Cluj 2018. FC Someșul Satu Mare s-a înscris la turneul juniorilor C, adică celor născuți în anul 2004 sau mai târziu. Iar echipa antrenată de Cosmin Iuhas și Cristi Popa s-a descurcat excelent, a înregistrat doar victorii, iar la final a ridicat trofeul și a primit cele mai prețioase medalii.

La această categorie de vârstă s-au înscris 6 echipe, iar în grupă, Someșul Satu Mare s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Universitatea Cluj 2, respectiv cu 5-1 contra Șepcile Roșii. În semifinale a înfruntat din nou Șepcile Roșii (și-a câștigat acest drept în recalificări) și s-a impus cu 7-0. A urmat marea finală contra primei echipe a Universității Cluj. Un ultim act echilibrat, decis de un singur gol. Raul Matioc a fost singurul marcator, iar după turneu a fost declarat jucătorul turneului.

Someșul Satu Mare: Rareș Oșan, David Borbei, Raul Apai, Rareș Mureșan, Patric Tamas, Adrian Godja, Nicolas Tafa, Andrei Zbona, Raul Matioc, Ricardo Paul, Adrian Crișan, Alex Micle, Paul Micle, Raul Raț, Ionuț Tite, Maris Duca, Daniel Bodan. Antrenori: Cosmin Iuhas și Cristi Popa.