FCSB bate Dinamo cu 3-0 (1-0) | Informaţia Zilei

FCSB bate Dinamo cu 3-0 (1-0)

Scris de Ionuţ Blăjean, 26 iunie 2020 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Joi seară s-a disputat al doilea meci din semifinalele Cupei României la fotbal, manşa tur. Dinamo a primit vizita celor de la FCSB.

Echipa din urmă a obţinut o victorie la scor de neprezentare şi este cu un pas în finală. Tabela a fost modificată în minutul 32 de Adi Popa, iar în repriza a doua au mai înscris Olaru (min. 74) şi Dumitru (foto – min. 82). Returul este programat peste două săptămâni. Amintim că în cealaltă semifinală, Sepsi a învins-o miercuri pe Poli Iaşi cu scorul de 5-1. Dacă nu avem parte de minuni, finala sezonului 2019-2020 va fi FCSB – Sepsi. Dar orice e posibil.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.