FC Kinder Carei, pe locul doi la un turneu în Ungaria

kinder

De curând, grupa 2006 FC Kinder Carei, a participat la un turneu de fotbal în sală, “Cupa Valmet”, desfășurată în Csenger, Ungaria.

Un turneu cu echipe foarte bine pregătite, la acest nivel de vârstă, o experiență importantă pentru viitorii fotbaliști. Kinder a obținut rezultate foarte bune, a terminat cu patru victorii și un egal. În final echipa s-a clasat pe locul 2 și a obținut titlul de golgheter prin jucătorul Varga Aron (12 reușite), iar cel mai bun portar al turneului a fost desemnat Hevele Hunor. Au mai participat echipele: locul 1 – Varda SE, 2 – FC Kinder Carei (la doar două goluri diferență de prima clasată, având același număr de puncte, 13), 3 – Szatmar Unio-Mateszalka, 4 – Csenger SE, 5 – Nagyecsedi Puskas Akademia, 6 – Juniorul Satu Mare.

Kinder Carei a fost formată din: Hevele Hunor, Mihalca Victor, Varkuti Bencze, Koch Mate, Funkenhauzer Ștefan, Varga Aron, Ozsvath Mark, Pop Sebastian, Demko Krisztian, Szenasi Mark, Sroth Adam, Kaufman David. Antrenor: Csenteri Jozsef.

Pe această cale se aduc mulțumiri părinților pentru susținerea copiilor și la acest turneu, fiind alături de ei și încurajându-i pe tot parcursul competiției.