Fără sătmăreancă pe teren, CSM Satu Mare obţine o nouă victorie în campionat

Scris de Ionuţ Blăjean, 22 ianuarie 2022 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

A bătut pe CSM Târgovişte la o diferenţă mare

Fetele de la CSM Satu Mare au câştigat fără probleme meciul de sâmbătă jucat pe teren propriu contra celor de la CSM Târgovişte.

Dar nu a fost o victorie uşoară, dacă este să ne raportăm la primele două sferturi. După pauza mare, lucrurile s-au schimbat. Clubul de pe Someş a accelerat, iar dâmboviţencele au fost de nerecunoscut. Oricum era de aşteptat să vină victoria, contra unei echipe aflată mult prea jos în clasamentul Ligii Naţionale de baschet feminin. Oricum, de apreciat că CSM Târgovişte a fost singura echipă care a avut pe teren o sătmăreancă, pe Delora Pricop. La CSM Satu Mare nu au intrat Renata Szmutku şi Anamaria Muraru (Kadar). CSM Satu Mare – CSM Târgovişte s-a încheiat cu scorul de 94-54, pe sferturi: 20-17, 25-19, 22-4, 27-14.

Au jucat:
CSM Satu Mare: Taylor – 28p, Dzombeta – 15p, Vuckovic – 12p, Kostowicz – 10p, Fodor – 8p, Sotiriou – 7p, Ardelean – 7p, Cucu – 5p, Kirberg – 1p, Biszak – 1p. Antrenor: Maikel Lopez.
CSM Târgovişte: Irimia – 19p, Popescu – 10p, Dumitru – 6p, Stoenescu – 5p, Tănase – 5p, Doba – 4p, Ivan – 3p, Kleeman – 2p, Pricop. Antrenor: C. Tănase.
Urmează o nouă victorie pentru clubul sătmărean, într-un campionat în care bani mulţi sunt alocaţi de puţine echipe.

13. Triumf Botoşani 0/8 8

Etapa 17 (29 ianuarie): Olimpia Braşov – CSM Satu Mare, Tg. Mureş – Botoşani, Alexandria – Agronomia, Rapid – Cluj-Napoca, Târgovişte – Constanţa, Arad – Tg. Secuiesc.

Abonează-te acum Online!
  1. unu a spus: 24 ianuarie 2022, ora 07:48

bai blejane tot bati din gura cu satmarencele dar tu nu vei ce valoare au satmarencele tale zero.

Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

Tastează numerele care apar! Exemplu: 7 5 unu şapte = 7517