Două victorii și un egal pentru juniorii de la LPS

Juniorii U16, U17 și U19 de la Liceul cu Program Sportiv Satu Mare au început sâmbătă sezonul 2019-2020 din campionatele organizate de Federația Română de Fotbal. Toate cele trei echipe au evoluat pe teren propriu, înregistrând rezultate pozitive.

Echipa U16, antrenată de Cosmin Iuhas și Cristi Popa, a întâlnit LPS Bihorul Oradea. Oaspeții au deschis primii scorul, după ce Alex Panc a marcat în minutul 3. Sătmărenii au egalat abia în minutul 70 prin Alex Micle, iar în prelungirile partidei, Andrei Zbona avea să facă 2-1 pentru LPS Satu Mare și să aducă victoria echipei. În Seria III din Campionatul Național U16, pentru LPS urmează duelul de acasă cu CFR Cluj, din 14 august.

Echipa U17, antrenată de Robert Abrudan și Nelu Donca, a bătut fără probleme pe ACS Viitorul Cluj Juniori, scor 5-1. În Seria 11 a Campionatului Național U17, pentru LPS urmează meciul din deplasare cu LPS Cluj-Napoca, din 14 august.

Echipa U19, antrenată de Mihai Sabău, a remizat pe teren propriu cu ACS Viitorul Cluj Junior. După 90 de minute de joc, scorul era 11. Și pentru echipa de U19 urmează deplasarea cu LPS Cluj-Napoca.