Două goluri şi trei puncte pentru careianul Eric Bicfalvi | Informaţia Zilei

Două goluri şi trei puncte pentru careianul Eric Bicfalvi

Scris de Constantin Demian, 28 iunie 2020 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Evoluţie excelentă pentru Eric Bicfalvi în etapa cu numărul 24 din campionatul Rusiei.

Fotbalistul originar din Carei a marcat ambele goluri ale formaţiei sale, Ural Ekaterinburg, în victoria de ieri, scor 2-1 cu FC Tambov. Bicfalvi a deschis scorul în minutul 21, când a transformat o lovitură de pedeapsă. Apoi, în minutul 70, la scorul de 1-1, a marcat din nou, gol care a adus 3 puncte echipei internaţionalului român.

Din păcate finalul nu a fost foarte bun pentru fotbalistul român care, în minutul 82, a primit un al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat din teren.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.