Debut cu gol pentru Ianis Hagi

La primul său meci pentru Genk, Ianis Hagi a reușit să marcheze un gol important pentru echipa sa în victoria, scor 2-1 în fața celor de la Kortrijk.

Mai mult, Hagi junior, intrat în teren în minutul 74, a marcat două minute mai târziu, la prima atingere a balonului. Ianis Hagi s-a transferat de la Viitorul la Racing Genk, pentru suma de 4 milioane de euto semnând un contract valabil până în 2024. “E grozav să intri pe teren și să marchezi golul decisiv, unul atât de important”, a declarat Ianis Hagi după meciul din prima etapă a noului sezon din Belgia.

MECI AMICAL

CSM Olimpia 2-2 cu Minaur

CSM Olimpia Satu Mare a jucat primul amical din 2024 la Baia Mare, cu Minaur, ”lanterna roșie” a Seriei 10 din Liga 3. Partida, disputată pe un teren cu gazon sintetic, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.