Cupa „Armonie prin mişcare şi educaţie” la Şcoala Gimnazială Livada

Scris de Vasile Nechita, 09 iunie 2019 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Pe 8 iunie 2019, beneficiarii proiectului „Armonie prin mişcare şi educaţie”, de la Şcoala Gimnazială Petofi Sandor Livada, au participat la concursul care a purtat acelaşi nume Cupa „Armonie prin mişcare şi educaţie”.

Competiţia a cuprins mai multe secţiuni, după cum urmează: sport, lectură pictură, divertisment, jocuri de societate.

Sport: fotbal şi baschet (clasele III – IX): Elevii şi-au pus în valoare abilităţile proprii, precum şi al echipei, obţinând următoarele rezultate: Fotbal – Premiul I – Juventus, Premiul II – Manchester şi Premiul III – Livada; Baschet – Premiul I – Juventus , Premiul II – Manchester City şi Premiul III – Livada 2019; Şah: Premiul I – Sike Dorotya (clasa pregătitoare A), Premiul II – Petreuş Rebeca (clasa pregătitoare A) şi Premiul III – Lapka Benjamin (clasa pregătitoare A).

Rezultate la sport

Fotbal şi baschet (clasele III – IX). Elevii şi-au pus în valoare abilităţile proprii, precum şi al echipei, obţinând următoarele rezultate:
Fotbal – Premiul I – Juventus (Barbu Vlad, Barbu Daniel, Kondrat Csaba, Abouritei Petru, Dezsi Robert, Abouritei Adrian), Premiul II – Manchester (Pincovai David, Babosan Alex, Varga Ruben, Koropcsak David, Varga Richard, Zab Fabian), Premiul III – Livada (Podolyak Felix, Dragos Alexandru, Kurpe Adam, Nicoara Alex, Reiz Szilard, Dezsi Pavel) şi Premiul de participare – Paris Saint-Germain (Kovacs-Martie Luca, Kovacs-Martie Marco, Balogh Matei, Varga Benjamin, Varga Kevin, Denes-Talpos Riccardo).
Baschet – Premiul I – Juventus (Abouriţei Petru, Barbu Vlad, Barbu Daniel, Dezsi Pavel, Butka Răzvan, Abouriţei Adrian), Premiul II – Manchester City (, Kovacs-Martie Marco, Babosan Alex, Pincovai David, Varga Ruben, Koropcsak David, Zab Fabian), Premiul III – Livada 2019 (Kovacs-Martie Luca, Kurpe Adam, Balogh Matei, Varga Benjamin, Varga Kevin, Reiz Szilard), Premiul de participare – Livada (Dallos Vanesza, Koncz Matei, Dezsi Robert, Denes-Talpos Riccardo, Varga Richard, Kondrat Csaba).
Şah – Premiul I – Sike Dorotya (clasa pregătitoare A), Premiul II – Petreuş Rebeca (clasa pregătitoare A) şi Premiul III – Lapka Benjamin (clasa pregătitoare A).

Alte rezultate

Lectură: În cadrul acestei activităţi fiecare participant a lecturat 5 minute dintr-o carte de poveşti, amintindu-le importanţa lecturii de plăcere în fiecare zi.
Pictură: Premiul I – Feher Malvina (clasa a IV-a A), Premiul II – Robaş Vlad (clasa a II-a A) şi Premiul III – Kadas Andreea (clasa pregătitoare A).
Divertisment (cross, tenis de masă, fotbal de masă, biliard, tenis de câmp, badminton ş.a.): Premiul I – Ionaş Karina (clasa a II-a A), Premiul II – Petraş Selena (clasa a IV-a A) şi Premiul III – Barbu Amalia (clasa a IV-a A).
Jocuri de societate (nu te supărate frate, piticot ş.a): Premiul I – Lapka Benjamin (clasa pregătitoare A), Premiul II – Petraş Angelo (clasa a II-a A) şi Premiul III – Boţa Anisia (clasa pregătitoare A).
Sponsorul manifestărilor (cupe, medalii şi dulciuri) a fost profesorul Szalay Miklos Attila. Activităţile au fost coordonate de profesorii documentarişti Oproiu Bogdan şi Szalay Miklos Attila.

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.

  • Telefoane utile

    • Apel unic de urgenţă112
    • Ambulanţa0261-741111
    • Pompieri0261-711212
    • Agenţia CFR0261-711002
    • Distrigaz0261-710928
    • Informaţii CFR0261-768704
    • Deranjamente Electrica0261-929
    • Poliţia0261-807777
    • Informaţia Zilei0261-767300
    • Apaserv (apel gratuit, non stop)0800-827-776
    • Urgenţe E.ON Gaz (tel verde)0800-800-928
    • Jandarmeria0261-769-760
    • Poliţia Locală0261-727020
    • CMJ0261-717123, 716513
    • Intervenţii microcentrale0742.708.708
    • Depanare ACR0744792297
    • Depanare auto NON-STOP0733-507026, 0744-507026
    • Spitalul Judeţean I0261-727050
    • Spitalul Judeţean II0261-715696
    • Stomatologie, Urgente0771.049.416
    • Refugiu de noapte0261-750135
    • Agenţia TAROM0261-712795
    • Autogara0261-768439
    • R.A. Transurban0261-721971
    • Prefectura0261-716309
    • Primăria Satu Mare0261-807569, 807553
    • SC RDS SA0361-400.401
    • Pompe funebre0261-716590
    • Agenţie de turism0261-737915
    • Protecţia Consumatorilor (tel verde)0800-080-999
    • Locaterm (non-stop)0261-733693
    • Birou teritorial anticorupţie0261.759.780
    • Anticorupţie MAI0261-710.690
  • Curs Valutar

  • Arhivă articole Informaţia Zilei

  • Dacă vrei ca reclama ta să apară aici, sună la 0261.767.303 sau 0724.103.517