CSM Satu Mare și Victoria Carei învingătoare în meciurile amicale

Fruntașele Seriei C din Liga 4 la fotbal, CSM Satu Mare și Victoria Carei sunt foarte active în această perioadă premergătoare începerii sezonului de primăvară din fotbalul județean. Ambele echipe se pregătesc de zor și, pe lângă antrenamente, și-au programat și câteva meciuri amicale.

Astfel, CSM Satu Mare a jucat în Ungaria, pe teren sintetic în timp ce Victoria Carei și-a programat două meciuri, unul cu Luceafărul Decebal, al doilea cu Unirea Valea lui Mihai.

CSM Satu Mare – Csenger 5-1

Meciul a fost dominat de echipa sătmăreană care sa impus cu scorul de 5-1 prin golurile marcate de Faur (minutele 9 și 28, ultimul din 11 metri), Jakkab (41), Portic (54) și Marian Zima (62). Pentru echipa sătmăreană este al doilea succes cu o echipă din Ungaria după ce, în urmă cu o săptămână a câștigat, scor 6-1, cu Fehergyarnat.

Au jucat: Oșan – Tincău, Negrean, Țoca, Vădan, Faur, Șimon, Chitaș, Jakkab, Bordac, Rareș Nilvan. După pauză au mai intrat Curileac, Zima, Schwarckopf, Cădar, Portic și Raul Ritli. În următorul meci de pregătire CSM Satu Mare va întâlni o echipă din Bihor, Unirea Valea lui Mihai.

Victoria Carei – Luceafărul Decebal 3-0

Victoria Carei, locul 2 în Seria C din Liga 4, a întâlnit, pe propriul teren, pe Luceafărul Decebal, locul 7 din Seria B. Echipa din Carei, antrenată de Marius Botan, s-a impus cu scorul de 3-0 prin golurile marcate de Vereş (15), (55) şi Schuller (65).

Victoria: Mitracica – Holczberger, Griszhaber, Orosz, Ghiarfaș – Bakai, Neki – Vereș, Mărneanu, Vasiu – Mihaly/Armos – Tilinger, Zbona, Ghic, Schuller.