Craiova a eliminat Dinamo din Cupa României

Marți spre seară s-a jucat al treilea sfert de finală din cadrul Cupei României la fotbal. Față-n față s-au aflat CSU Craiova și Dinamo București.

Meciul s-a dovedit a fi unul spectaculos cu multe ocazii de poartă, dar cu un singur gol. Unul valoros care duce Craiova în semifinale. Craiova a învins Dinamo cu 1-0 prin golul marcat de Nicușor Bancu (min. 56). În semifinale mai sunt calificate Gaz Metan Mediaș și Hermannstadt. Ultimul sfert se va juca pe 13 martie între Botoșani și Iași.

IFPLUS FOTBAL, CUPA ROMÂNIEI

Arbitru interesant la ”U” Cluj – CFR Cluj

Comisia Centrală a Arbitrilor din România s-a hotărât asupra brigăzdii pentru meciul dintre Universitatea Cluj și CFR Cluj, din Cupa României.

This content is for IZ Plus Lunar, IZ Digital+Print, IZ Duminica si IZ Plus 1 An, IZ Plus si Ziarul Digital 1 An, IZ+ si IZ PDF Lunar, IZ+ si IZ PDF 1 An, IZ+ si IZ PDF 3 luni, IZ+ si Tiparit si PDF Lunar, IZ+ si Tiparit si PDF 1 An, IZ+ si Tiparit si PDF 3 Luni, IZ+ si PDF <35 1 Luna, IZ+ <35, IZ PLUS ANUAL, and IZ PLUS 3 LUNI members only.