CFR conduce în continuare având 5 puncte în plus

După etapa 20 din Liga 1

Luni seara s-a încheiat etapa cu numărul 20 din Liga 1 de fotbal. O rundă în care primele trei clasate au obținut toate punctele puse în joc, astfel că se păstrează distanțele de pe podium.

CFR Cluj s-a impus la scor de neprezentare cu FC Voluntari, iar FCSB, după o primă repriză albă, a reușit în cele din urmă să o învingă pe Juventus București cu 4-0. După ce a fost condusă la pauză, echipa Craiovei a revenit spectaculos și a câștigat meciul cu FC Viitorul. Botoșani a pierdut suprinzător la Chiajna, Dinamo n-a întâmpinat probleme cu Sepsi, iar Poli Iași a luat trei puncte cu Astra. Singura remiză vine de la meciul ACS Poli Timișoara – Gaz Metan Mediaș, unul cu slabă audiență, la stadion fiind prezenți aproape 200 de spectatori. Urmează etapa 21 cu Botoșani – FCSB capul de afiș.