Cetate Ardud a ieșit de pe teren în prelungiri, în Liga a V-a

Duminică s-au jucat meciurile etapei a 12-a din Liga a V-a la fotbal. În Seria B, Cetate Ardud a ieșit de pe teren în prelungirile reprizei secunde. Motivul?

La scorul de 4-4, echipa din Agriș a primit un penalty, spre nemulțumirea gazdelor. Cel mai probabil Agriș va câștiga la masa verde după ședința Comisiei de Disciplină.

Rezultatele înregistrate în etapa a 12-a din Liga a V-a:
Seria A
• Marna – C. Craidorolț 3-1
• Căuaș – Hodod 4-1
• Lucăceni – Tiream 0-0
• Ghenci – Supur 7-1
Clasament: 1. Ghenci 32p, 2.Marna 20p, 3.Tiream 19p, 4.Lucăceni 17p, 5.Hodod 16p, 6.Căuaș 16p, 7.C. Craidorolț 4p, 8.Supur 3p.
Etapa 13: C. Craidorolț – Căuaș, Lucăceni – Hodod, Supur – Marna, Tiream – Ghenci.

Seria B
• Dorolț III – Homoroade 1-2
• Porumbești – A. Craidorolț 1-0
• Bercu – Crucișor 3-1
• Ardud – Agriș 4-4 (întrerupt min. 90+4)
Clasament: 1.Agriș 30p, 2.Bercu 16p, 3.Dorolț III 15p, 4.Homoroade 15p, 5.Ardud 13p, 6.Crucișor 13p, 7.Porumbești 12p, 8.A. Craidorolț 4p.
Etapa 13: Agriș – Bercu, Porumbești – Crucișor, Homoroade – Ardud, A. Craidorolț – Dorolț III.