Careianul Bicfalvi califică Ural în finala Cupei Rusiei

Returul semifinalelor Cupei Rusiei la fotbal s-a jucat aseară. Careianul Eric Bicfalvi a contribuit la calificarea echipei FC Ural în ultimul act al competiției. După victoria cu 1-0 în primul meci, Ural a terminat la egalitate aseară, scor 2-2, în deplasare cu Arsenal Tula.

Meciul a început excelent pentru Ural, careianul Eric Bicfalvi a deschis scorul după un singur minut scurs din joc. Echipa sa s-a dus la 2-0 în minutul 24, pentru ca Arsenal Tula să marcheze în repriza secundă (min. 58, 67), iar meciul să se termine 2-2. Chiar dacă Ural va juca finala, Eric Bicfalvi o va rata. Sătmăreanul a văzut direct cartonașul roșu în minutul 34 și nu va avea drept de joc în finala cu Lokomotiv Moscova din 22 mai.