Calificare cu emoții pentru juniorii Victoriei Carei

După ce a încheiat prima manșă la egalitate, 2-2 cu CS Minaur la Baia Mare, Victoria Carei pornea ca favorită pentru calificarea la turneul zonal al juniorilor A1 la fotbal. Dar echipa Victoriei din Carei a fost la un pas de a rata calificarea. În cele din urmă, cu puțin noroc, careienii au obținut calificarea la loteria loviturilor de departajare.

Echipa din Baia Mare a început mai bine meciul și a deschis scorul în debutul primei reprize. Apoi, după ce în prealabil Victoria l-a pierdut pe Mark Heveli (eliminat în minutul 58), Minaur a majorat scorul la 2-0.
La acest scor juniorii Victoriei au început să domine autoritar și, după două șuturi în bară, au egalat prin Boldizsar. În minutul 86 Rareș Nyilvan a transformat în gol o lovitură liberă de la 20 de metri și a egalat scorul.

Conform regulamentului, au urmat loviturile de departajare. Juniorii Victoriei au transformat toate cele 5 lovituri, iar CS Minaur a ratat o dată. În felul acesta Victoria s-a calificat la turneul zonal, turneu care se va desfășura la o dată care va fi stabilită de FRF.

Victoria: Daniel Preg – Mark Varga, Alex Hohagyi, Kevin Neyki, Claudiu Mihale, Istvan Schuller, Raul Koter, Hevele Mark, Cătălin Mărneau, Rareș Nylvan, Edmund Boldizsar/ Claudiu Varga, Randi Silaghi, Gilberto Ghic, Boros Istvan, Balog Ferenc. Antrenori: Zsolt Tabi, Marius Botan.

COMPETIȚIE

Turneu de fotbal în sală la Ardud

Într-o zi de sâmbătă, 20 ianuarie 2024, de la ora 9.00, sala de sport din Ardud va găzdui a doua ediție a Cupei Prieteniei la fotbal. Înscrierile sunt deschise, iar pasionații de fotbal sunt invitați să participe.