Program ITV: 00.00 Concert In Memoriam Tavi Bud 01.00 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Iuliu Ilyes, Gheorghe Miclăuş, Viorel Ciubota, titlul emisiunii: Regele Mihai şi regina Ana au vizitat Satu Mare in anul 1997 (reluare) 02.46 Info studio, cu Ioan Aniţaş, invitat Claudiu Govor, titlul emisiunii: Sprijinul de minimis pentru roşiile de seră 03.43 Simpozion de artă contemporană Ardud 05.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Georgeta Pop, titlul emisiunii: Ce servicii medicale sunt decontate de Casa de Asigurări de Sănătate 05.37 Documentar, Vasile Lucaciu, partea 1 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Simona Nistea 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.10 Iată omul, cu Gabriel Ghişan, invitat Liviu Rotaru 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Copiii şi fricile lor 09.45 Suleyman Magnificul 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.20 Teleshopping 11.35 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Iuliu Ilyes, Gheorghe Miclăuş, Viorel Ciubota, titlul emisiunii: Regele Mihai şi regina Ana au vizitat Satu Mare în anul 1997 (reluare) 13.00 Ştiri 13.40 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Rodica Mereuţă, titlul emisiunii: Probleme de mediu văzute prin prisma unui comisar de la Garda de Mediu 14.20 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Paula Cosma, titlul emisiunii: Despre alăptarea la sân, pas cu pas 14.53 Teleshopping 15.15 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii 17.15 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- Metaloglobus Bucureşti 19.03 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Virgil Dragoş, titlul emisiunii: Campionii sătmăreni ajung în diferite instituţii de învăţământ 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Traian Ciudaş, titlul emisiunii: Bârsăul se dezvoltă şi pe banii localnicilor 21.03 Expoziţie de cai la Ruşeni 21.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu, invitat Maria Carmen Sas 22.30 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Ovidiu Pop, titlul emisiunii: Colegiul Naţional Mihai Eminescu, trecut şi prezent 23.33 Concert blues jazz, Bega Blues Band Program ITV 10.12.2017: 00.41 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 02.00 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- FC Bihor 03.46 Despre Vasile Scurtu, un ilustru profesor sătmărean 04.23 Documentar, Holocaust 05.46 Documentar, Vasile Lucaciu, partea 2 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Simona Nistea 07.00 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitaţi Constantin Demian, Carmen Vitez, titlul emisiunii: Asistentul medical, o voce în slujba sănătăţii 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenorul Arnold Anzik 08.20 Panoramic sportiv, cu Ionuţ Blăjean, invitat Virgil Dragoş, titlul emisiunii: Campionii sătmăreni ajung în diferite instituţii de învăţământ 09.20 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Traian Ciudaş, titlul emisiunii: Bârsăul se dezvoltă şi pe banii localnicilor 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laurenţiu Costin, titlul emisiunii: Rostul postului în resprectarea poruncilor dumnezeieşti 11.38 Recital de pian şi vioară 12.45 Teleshopping 13.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Tiberiu Koczingerraport la 7.540 de zile 14.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 15.20 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- Metaloglobus Bucureşti 17.03 Teleshopping 17.25 Dacia 1300, o maşină care se încăpăţânează să reziste pe drumurile pline de gropi 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Vasile Andrieş, titlul emisiunii: Rolul polderelor şi al zonelor umede în reducerea riscurilor inundaţiilor 18.40 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Adina Ciutan, titlul emisiunii: De ce nu au îndemânări de redactare absolvenţiii de liceu 19.36 Festivalul vinului sătmărean 20.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Tiberiu Koczingerraport la 7.540 de zile 21.10 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 22.27 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină, retrospectiva săptămânii Program ITV 11.12.2017: 00.35 Concert Rudolf Fatyol la Ateneul Roman 01.20 Serată de muzică şi poezie, partea 1 02.20 Stand up comedy, cu Sorin 03.15 Natura ne cheamă, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Puterea vindecătoare a florilor Bach 04.20 O partidă de pescuit la Turulung 04.52 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- Gaz metan 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, titlul emisiunii: Unici în manifestarea iubirii 07.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia, cu antrenoarea Andreea Seleş 08.27 Hoinar prin Satu Mare 09.10 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Protejarea factorilor de mediu în Germania 09.47 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, titlul emisiunii: Cum e să fii diferit? 10.50 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitat Csaba Csintalan, titlul emisiunii: Părăsirea timpurie a şcolii, cauze şi soluţii 11.46 Teleshopping 12.10 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Laurenţiu Costin, titlul emisiunii: Rostul postului în resprectarea poruncilor dumnezeieşti 13.17 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu 14.26 Teleshopping 14.45 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia- Metaloglobus Bucureşti 16.27 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Traian Ciudaş, titlul emisiunii: Bârsăul se dezvoltă şi pe banii localnicilor 17.30 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Tiberiu Koczinger-raport la 7.540 de zile 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panormaric sportiv 22.30 Fior di Szatmar 23.30 Ştiri

Baschetbalistele de la CSM termină turul din campionat

Scris de Ionuţ Blăjean, 07 decembrie 2017 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Joacă vineri la Alexandria, de la ora 18:00

Puţine echipe sunt în Liga Naţională de baschet feminin şi iată că după două luni, cu tot cu o pauză, se termină turul din sezonul regulat. CSM Satu Mare va evolua în deplasare pentru etapa 9, în Sala Sporturilor din Alexandria. Poate fi considerat derby-ul rundei asta pentru că se întâlnesc ocupantele locurilor 2 şi 3.

Din fericire nu sunt probleme în lotul lui Marius Dobă, un lot care porneşte la drum joi seara. Antrenorul de la CSM Satu Mare se va putea baza pe toate jucătoarele. Şi, să amintim din nou, a sosit cartea verde pentru americanca Britany Miller şi îşi va putea face debutul la clubul sătmărean.

Întâlnirea din Alexandria şi CSM va deschide practic etapa cu numărul 9. Gazdele vin după o serie de trei victorii consecutive (Arad, Timişoara, Cluj-Napoca), iar sătmărencele după prima înfrângere a sezonului suferită acasă cu Sepsi.

Lotul CSM Satu Mare: Kristina Baltic, Porchia Green, Taneisha Harrison, Andreea Lazăr, Andra Mandache, Marina Sfîrlea, Marina Solopova, Renata Szmutku, Alexandra Uiuiu, Britany Miller, Anamaria Kadar.

Totul va începe vineri de la ora 18:00, iar pentru sătmărenii pasionaţi de acest sport, meciul va putea fi urmărit în direct pe canalul de Youtube al FRB.

La capitolul confruntări directe, CSBT Alexandria conduce pe CSM Satu Mare cu 16-14. Meciul va fi arbitrat de Marinescu Fabiana (Sibiu), Valentin Negrea (Constanţa), Mihai Sandulache (Bucureşti). Comisar FRB: Luca Badea (Bucureşti).

Programul etapei 9:
Vineri, 8 decembrie
• CSBT Alexandria – CSM Satu Mare (18:00)
Sâmbătă, 9 decembrie
• Sepsi – “U” Cluj-Napoca (18:30)
Duminică, 10 decembrie
• Olimpia Braşov – SCM Timişoara (18:00)
Luni, 11 decembrie
• Sirius Tg. Mureş – ICIM Arad (18:30)
• CSU Alba Iulia stă

CLASAMENT
1.Sepsi                      7/0 14
2.CSM Satu Mare 6/1 13
3.CSBT Alexandria 5/2 12
4.CSU Alba Iulia     3/5 11
5.Olimpia Braşov    3/4 10
6.“U” Cluj-Napoca 3/4 10
7.SCM Timişoara   3/4 10
8.ICIM Arad           1/6 8
9.Sirius Tg. Mureş 1/6 8

Abonează-te acum Online!
Baby Trend
Adaugă un comentariu Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.