Program ITV: 00.00 Audienţe în direct, cu Eva Laczko, invitaţi Doina Feher, Tiberiu Gunthner şi Romeo Pop, titlul emisiunii: Ce a hotărât Consiliul Local la prima şedinţă extraordinară? (reluare) 01.05 Agenda publică, cu Mihai Sălceanu, invitaţi Erdei. D. Itsvan, Alexandru Horvat şi Radu Giurcă, titlul emisiunii: Ce se întâmplă în organizaţiile judeţene ale UDMR, PSD şi ALDE? (reluare) 02.30 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Titus Doboş şi Adrian Ţineghe, titlul emisiunii: O nouă carte scrisă de un profesor careian 03.26 Descendenţii familiei Karoly la Carei 04.30 Portret de artist, invitat Leontina Dorca 05.10 Totul despre nodulii la sâni 05.33 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, titlul emisiunii: Creşterea de păuni, o pasiune 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 07.00 Ştiri 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Arnold Anzik 08.00 Audienţe în direct, cu Eva Laczko, invitaţi Doina Feher, Tiberiu Gunthner şi Romeo Pop, titlul emisiunii: Ce a hotărât Consiliul Local la prima şedinţă extraordinară (reluare) 09.00 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Să vorbim despre narcisism, cum tratăm tulburarea de personalitate? 09.40 Aurel Popp- 300 de fotografii de război 10.00 Spiriduş Ghiduş 11.28 Meleaguri sătmărene, Dorolţ 12.23 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Adriana Culda, titlul emisiunii: Dumbrăveanca, pe lista speciilor protejate 12.57 Teleshopping 13.12 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Aracs Loredana, titlul emisiunii: Cum depistăm precoce cancerul la sân? 14.00 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Beneficiile legumelor rădăcinoase, partea 2 14.44 Teleshopping 15.00 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Titus Doboş şi Adrian Ţineghe, titlul emisiunii: O nouă carte scrisă de un profesor careian 16.00 Supravieţuitorii Holocaustului, cu Sergiu Podină 17.30 Religie, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitat Ardai Laszlo Attila, titlul emisiunii: Liturgikus gondolatok es konyorgesek minden napra (Gânduri liturgice şi rugăciuni pentru fiecare zi) 18.20 Jakabffy Elemerre es Paskandi Gezara emlekeztunk 19.20 Documentar, Vasile Lucaciu, partea 3 20.00 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dorel Şichet, titlul emisiunii: Lavanda – o alternatică la culturile tradiţionale 20.55 Concert Inedit 21.30 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Elena Popa Bilţ 22.15 Un weekend la Hajduszoboszlo 23.15 MedievArtFest Ardud Program ITV 03.07.2016: 01.05 Stand up comedy, cu Raul 02.20 Meci de fotbal, FC Olimpia-Unirea Târlungeni 04.05 Seara designerilor 04.55 Info magazin, cu Adriana Tivadar, titlul emisiunii: Secretele unei vieţi sănătoase 05.40 Unio- creşterea şi decăderea unui brand 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 07.00 Reabilitarea şi dotarea centrului de plasament Floare de colţ 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Arnold Anzik 08.16 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dorel Şichet, titlul emisiunii: Lavanda – o alternatică la culturile tradiţionale 09.02 Spiriduş Ghiduş 10.30 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Budău, titlul emisiunii: Tinerii, examenele şi rostul în viaţă 11.20 Religie, emisiune în limba maghiară, Jezus Szive Egyhazmegyi Bucsu 12.45 Teleshopping 13.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Toth Zoltan – noul primar din Porumbeşti 14.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat Ucu de la Satu Mare şi formaţia 15.00 Digănia la Hodişa 15.30 Teleshopping 15.40 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Maria Pop, titlul emisiunii: Remedii naturale pentru probleme digestive 16.16 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Elena Popa Bilţ 17.05 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Titus Doboş şi Adrian Ţineghe, titlul emisiunii: O nouă carte scrisă de un profesor careian 18.00 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Promovarea transporturilor alternative nepoluante 18.33 Spiriduş Ghiduş 20.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Toth Zoltan – noul primar din Porumbeşti 21.00 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat Ucu de la Satu Mare şi formaţia 22.02 Digănia la Hodişa 22.30 Festival la Dâmburi 23.32 Info magazin, cu Adriana Tivadar, titlul emisiunii. BMX, un stil de viaţă Program ITV 04.07.2016: 00.18 Cultură, Rotaract 00.42 Stand up comedy, cu Raul şi Teo 02.08 Festivalul muzicii de stradă, cu Tudor Toduţ 02.53 Expoziţia permanentă Aurel Popp 04.18 Performanţe fără recompense, cu Alexandra Ardelean 04.48 Sport, meci de fotbal, FC Olimpia Satu Mare – CSM Rânicul Vâlcea 06.30 Gimnastica de dimineaţă, cu Ioana Zaharia şi antrenoarea Prinzinger Zsoka 07.05 Educaţie ecologică, cu Cristina Bursuc, invitat Elisabeta Bekessy, titlul emisiunii: Concursul Viaţa pentru mediu la final 07.30 Gimnastica de dimineaţă cu Ioana Zaharia şi antrenorul Willy Polczer 08.11 Suleyman Magnificul 08.26 La psiholog, cu Ioana Vladimirescu, invitat Călin Secan, titlul emisiunii: Să vorbim despre narcisism, cum tratăm tulburarea de personalitate? 09.00 Spiriduş Ghiduş 10.10 Mesager educaţional, cu Vasile Nechita, invitaţi Titus Doboş şi Adrian Ţineghe, titlul emisiunii: O nouă carte scrisă de un profesor careian 11.05 Religie, cu Mihaela Ghiţă, invitat Iulian Budău, titlul emisiunii: Tinerii, examenele şi rostul în viaţă 11.56 Teleshopping 12.11 Viaţa la ţară, cu Ioan Aniţaş, invitat Dorel Şichet, titlul emisiunii: Lavanda – o alternatică la culturile tradiţionale 13.03 Mersul economiei, cu Mihai Ghencean, invitaţi Corneliu Chişu şi Dan Pop, titlul emisiunii: Se va relua referendumul pentru ieşirea Angliei din UE? 14.00 În slujba comunităţii, cu Mihai Sălceanu, titlul emisiunii: Toth Zoltan – noul primar din Porumbeşti 15.00 Teleshopping 15.15 Zone folclorice, cu Ioana Vladimirescu, invitat Ucu de la Satu Mare şi formaţia 16.18 Sănătate, cu Mihaela Ghiţă, invitat Maria Pop, titlul emisiunii: Remedii naturale pentru probleme digestive 16.48 Sănătate, frumuseţe, stil, cu Ioana Vladimirescu şi Ioana Zaharia, invitat Elena Popa Bilţ 17.40 Educaţie ecologică, emisiune în limba maghiară, cu Eva Laczko, invitaţi Balog Sandor şi Pandi Annamaria, titlul emisiunii: Uj gonnoka van a Nagykaroly kornyeki termeszetvedelmi teruletnek (Zona protejată din jurul Careiului are un nou custode) 18.30 Audienţe în direct, cu Sergiu Podină 19.30 Ştiri 20.00 Agenda publică, cu Stela Cădar 21.30 Panoramic sportiv 22.30 Ne cheamă natura, cu Ioana Zaharia, invitat dr. Liana Strîmb, titlul emisiunii: Beneficiile legumelor rădăcinoase, partea 2 23.30 Ştiri

Satu Mare: Autorităţile au definitivat programul zilei de 1 Decembrie

Scris de Mihai Ghenceanu, 20 noiembrie 2012 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

presedintii unor asociatii de pensionariConcertul trupei Mandinga şi focurile de artificii vor încheia manifestările

Marţi, 20 noiembrie, de la ora 11, în Sala mare a Palatului Administrativ a avut loc şedinţa lunii în curs a Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice (CCDCPPV) Satu Mare.

 

Ordinea de zi a cuprins următoarele puncte: * Prezentarea modului de rezolvare a problemelor ridicate în şedinţa anterioară * Discutarea aspectelor referitoare la organizarea şi desfăşurarea Zilei Naţionale a României; *Organizarea activităţilor specifice sărbătorilor de iarnă pentru persoanele vârstnice; *Demersuri pentru includerea în bugetul Consiliului local Satu Mare pe anul 2013 a sumelor necesare realizării monumentului Eroului Necunoscut, catargului de arborare a Drapelului Naţional, statuii lui Mihai Viteazul şi amenajarea Cimitirului Eroilor; şi *Diverse.

Prefectura a fost reprezentată de prefectul dr. Eugeniu Avram şi de Ramona Antonescu, Consiliul Judeţean (CJ) de preşedintele Adrian Ştef, Primăria municipiului reşedinţă de judeţ de viceprimarul dr. Radu Roca, alături de care s-a aflat preşedintele comitetului şi al Asociaţiei Judeţene a Pensionarilor (AJP), Mircea Marian.

 În organizarea Instituţiei Prefectului, Consiliului Judeţean şi Primăriei Municipiului Satu Mare, în data de 1 decembrie se vor desfăşura manifestări după următorul program:

o    orele 9,30 –  depuneri de jerbe la bustul lui Mihai Viteazul– Aleea Târnavei;
o    orele 10,00 –  depuneri de jerbe la bustul lui Corneliu Coposu;
o    orele 10,20 –  depuneri de jerbe la bustul lui I.C. Brătianu;
o    orele 10,40–   depuneri de jerbe la bustul lui Iuliu Maniu;
o    orele 11,00 – ceremonialul oficial şi depuneri de coroane la statuia lui Vasile Lucaciu, paradă militară în centrul oraşului;
o    orele 12,00– Muzeul de Artă – Expoziţie vernisaj  “ Sătmărenii şi Marea Unire “;
o    orele 13,00– Spectacol pe scena din Centrul Nou al oraşului – cu participarea copiilor preşcolari, şcolari şi liceeni;
o    orele 14,30–  Spectacol pe scena din Centrul Nou al oraşului – Centrul de creaţie Satu Mare şi invitaţii, printre care se vor număra Petrică Mureşan, Lavinia Goste, corul din Finteuş;
o    orele 17,00- concertul trupei Mandinga;
o    orele 18,00– foc de artificii.

Puteti citi continuarea in editia tiparita din 21 noiembrie disponibila la chioscurile de ziare sau in editia electronica (abonament pdf).

 

 

 

Abonează-te acum Online!
Adaugă un comentariu
Ne păstrăm dreptul de a refuza publicarea comentariilor care nu respectă nişte reguli simple ale bunului simţ, care reprezintă atac la persoană, sau care sunt off-topic. Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii.