AS Căpleni s-a calificat în finala campionatului juniorilor A1

Sâmbătă după amiază, pe stadionul Olimpia, s-a disputat manșa a doua a semifinalei campionatului județean la fotbal juniori A1 între CSM Olimpia și AS Căpleni.

Meciul s-a încheiat cu victoria echipei din Căpleni, scor 3-2. Echipa gazdă a condus cu 2-0 la pauză prin golurile marcate de Zima și Nyilvan și părea capabilă să întoarcă rezultatul înregistrat în prima manșă, 3-0 pentru Căpleni. Dar după pauză oaspeții au dominat jocul și au marcat de 3 ori prin Baumgartner și Steven Szabo (2).

În urma acestor rezultate AS Căpleni va juca finala județeană a juniorilor A1 cu Victoria Carei. Finala se va juca într-o dublă manșă, luni, de la ora 18:00, la Carei și marți, de la aceeași oră, la Căpleni.

CSM: Molnar – Butur, Bâle, Varga, Sarca, Nylvan, Zima, Farkas, Tincău, Dragoș/ Puskas, Copcea, Raul, Crasnai, Nițas, Fogorosi, Cățoiu. Antrenori: Tibi Csik și Paul Levente.

AS Căpleni: Illyes – Gabri, Ritli, Vakarcs, Fischer, Botter, Szilagyi, Boldiszar, Szabo, Baumgartner, Hamza/Fulop. Antrenor: Gabor Szilagyi

Meciul a fost arbitrat foarte bine de Șerban Peneghi.