Amical la fotbal: CSM Satu Mare – Csenger 3-0

După mai multe schimbări succesive de program, datorate în special condițiilor meteo, fotbaliștii de la CSM Satu Mare au reușit să intre în teren pentru un meci de pregătire.

Echipa sătmăreană pregătită de Zoli Ritli a jucat, pe un teren sintetic, împotriva echipei din Csenger, formație antrenată de Tibi Csik.

Disputat pe durata a trei reprize, a câte 30 de minute fiecare, meciul s-a încheiat cu victoria echipei sătmărene cu scorul de 3-0. Toate cele 3 goluri au fost marcate în primele 30 de minute de Nagy Mate, Faur și Rareș Nyilvan.

Au jucat la CSM: Curileac – Raul Ritli, Bordac, Șimon, Ionescu, Schwarckopf, R. Nyilvan, Nagy Mate, Cădar, Faur, R. Pop/ Iakab, Horotan, Ricardo Paul, Pușcaș, Ziman și Varga (toți juniori).

Apropo de juniori, CSM a încheiat meciul cu 8 juniori în teren. Asta e bine, semn că avem juniori de viitor. În același timp, Zoltan Ritli ne-a spus că o parte din jucători nu s-au putut prezenta la meci pentru că au lucrat.

În continuarea pregătirilor, CSM va juca sâmbătă, de la ora 11:00, la Fehergyarmat, cu echipa din localitate. Apoi mai sunt în program, în zile care vor fi stabilite ulterior, câteva jocuri de pregătire cu Victoria Apa, AS Căpleni, Victoria Carei. Dar cea mai tare echipă pe care CSM o va întâlni în pregătiri este FC Baia Mare.
Meciul cu băimărenii este programat pentru miercuri, 13 februarie, la Nyirbator în Ungaria.