Scris de Horia Crisan, 27 martie 2011 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

HCM Roman – HCM Stiinta Baia Mare 26-18 (11-5)

HCM Roman< Bejan, Cristescu, Polocoser – L. Marin 9, O. Pop 5, Iuganu 4, Gherman 3, Tita 2, Strungaru 1, Busuioceanu 1, Drutu 1, Horobet, Dudescu, Stoleru. Antrenor< Cornel Badulescu.

HCM Stiinta< Matei 10 interventii bune, Cetateanu 6 interventii bune – Rudics 4 (3 din 7 m), Puiu 4, Ravasz 3, Tamas 3, Tatar 1, Tomescu 1, Pirvut 1, Klocza 1, Mihai, Cr. Pop. Antrenori< Ioan Baban si Lucian Ghiulai.

Aruncari de la 7 m< 5-5> transformate 5-3. Au ratat Rudics si Pirvut). Minute de eliminare< 10-4. Arbitri< Alin Carligeanu (Bucuresti) si Gheorghe Bejenariu (Pitesti).

HCM Stiinta a pierdut fara drept de apel un joc pentru care a deplasat un lot de doar 12 jucatoare. A fost un meci presarat cu foarte multe duritati din partea gazdelor, care nici acum nu au putut digera infrangerea din tur. Dupa un sfert de ora, Tatar si Pirvut au parasit terenul, ultima cu fata plina de sange dupa o lovitura primita in nas.