Fotbal – Rezultatele Campionatului Judetean

Scris de Horia Crisan, 17 mai 2010 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Sambata si duminica s-a disputat o etapa din cadrul celor patru serii care alcatuiesc cele doua campionate din Maramures.

Liga a IV-a. Seria Sud

In Liga a IV-a, seria Sud, ocupantele primelor doua locuri, „Spicele” Mocira, respectiv Ardusat, au jucat pe teren propriu si au castigat lejer. Cea de-a treia echipa din clasament, Asten, a castigat la „masa verde”. Vectrix a invins fara probleme in deplasare la Tamaia, Eaton, la randul ei, a invins la limita, tot in deplasare, Minerul Baita, in timp ce Unirea Sisesti a realizat scorul etapei cu Gloria Renel.

Lapusul Targu Lapus – Progresul Somcuta Mare 2-0 (1-0)

Spicul Mocira – Minerul Cavnic 3-1 (1-0)

Somesul Tamaia – Vectrix Satulung 0-5 (0-0)

Minerul Baita – Eaton Farcasa 3-4 (0-3)

Unirea Sisesti – FC Gloria Renel Baia Mare 6-0 (3-0)

Spicul Ardusat – Independenta Baia Mare 7-3

Asten Tautii Magheraus – Somesul Ulmeni 3-0 (oaspetii au fost exclusi)

Clasament

1. Spicul Mocira      24   20   3     1     91-28    63   (+23)

2. Spicul Ardusat     24   19   3    2     78-30    60   (+23)

3. Asten Tautii Magheraus   24   17   3     4     71-24    54   (+18)

4. Progresul Somcuta    24   15   4     6     54-31    46   (+10)

5. Vectrix Satulung  24   13   2     9     61-32    41   (+5)

6. Somesul Ulmeni  24   10   1     13   58-56    31   (-2)*

7. Lapusul Tg. Lapus      24   8     8     8     45-42    29   (-1)

8. Unirea Sisesti      24   9     2     13   48-48    29   (-7)

9. Minerul Cavnic    24   8     4     12   44-60    28   (-6)

10. FC Gloria Renel 24   8     2     14   50-66    26   (-13)

11. Eaton Farcasa    24   6     5     13   35-5      23  (-13)

12. Minerul Baita    24   6     3     15   57-70    17   (-8)**

13. Somesul Tamaia       24   5     4     15   33-79    19   (-14)

14. CS Independenta     24   3     2     19   26-118  11   (-21)

* echipa exclusa din campionat

** echipe penalizate cu 3 puncte pentru folosirea frauduloasa de jucatori

Etapa viitoare< 22-23 mai

Progresul Somcuta – Spicul Mocira

Independenta – Somesul Ulmeni 3-0

Eaton Farcasa – Unirea Sisesti

Minerul Cavnic – Somesul Tamaia

Vectrix Satulung – Minerul Baita

FC Renel Baia Mare – Spicul Ardusat

Lapusul Tg. Lapus – Asten Tautii Magheraus

Liga a IV-a. Seria Nord

In aceasta serie s-a disputa etapa a XX-a si in continuare pentru un loc la barajul de calificare se lupta CSO Borsa si Tisa Sighet, ambele reusind victorii. Cei din Sighet au castigat in deplasare la Barsana, in timp ce Borsa a invins, pe teren propriu, Salina Ocna Sugatag. Scorul etapei l-au realizat cei de la Rozalina, care au invins Recolta cu 12-1.

Brisca Sarasau – Iza Dragomiresti 2-1

Avantul Barsana – Tisa Sighet 3-4

Bradul Viseu – Foresta Campulung la Tisa 0-3 (meci intrerupt in minutul 12, Bradul a ramas in 7 jucatori)

Rozalina Rozavlea – Recolta Saliste 12-1

Marmatia II Sighet – Zorile Moisei 3-0

CSO Borsa – Salina Ocna Sugatag 5-2

Clasament

1. CSO Borsa    20   18   1     1     83-26    55   (+25)

2. Tisa Sighet    20   18   0     2     84-25    54   (+24)

3 Rozalina Rozavlea 20   13   1     6     86-54    40   (+10)

4. Dragomiresti 20   12   0     8     43-35    36   (+3)

5. Marmatia 2 Sighet     20   11   1     8     88-42    34   (+4)

6. Zorile Moisei 20   10   1     9     67-42    31   (+4)

7. Ocna Sugatag      20   9     0     11   52-59    27   (-3)

8. Foresta C-lung     20   7     4     9     49-66    25   (-5)

9. Avantul Barsana  20   5     1     14   32-74    16   (-11)

10. Recolta Saliste   20   4     1     15   36-82    13   (-17)

11. Brisca Sarasau   20   4     1     15   34-83    10   (-18)*

12. Bradul Viseu      20   3     1     16   23-85    10   (-20)

*Echipa penalizata cu 3 puncte

Etapa viitoare< 22-23 mai

CSO Borsa – Brisca Sarasau

Salina Ocna Sugatag – Marmatia II Sighet

Zoeile Moisei – Rozalina Rozavlea

Recolta Saliste – Bradul Viseu

Foresta C-lung – Avantul Barsana

Tisa Sighet – Iza Dragomiresti

Judet II. Seria I

Etapa a VI-a retur

Magura Coas – Deportivo Coruia 3-0

Viitorul Coltau – Unirea Ariesul de Padure 4-1

Speranta Cernesti – Bradul Grosii Tiblesului 3-4

Farul Fauresti – Gloria Culcea 0-2

Steaua Copalnic Manastur – Bastinasii Suciu de Sus 3-1

Gloria Chechis – Cetate Remetea Chioarului 3-1

Amicii Poiana Botizei a stat

Clasament

1. Viitorul Coltau     18   14   2     2     60-14    44

2. Gloria Culcea       18   12   5     1     67-17    41

3. Steaua Manastur 18   9     8     1     42-30    35

4. Magura Coas 18   8     4     6     38-34    28

5.  Bradul    18   6     6     6     45-44    24

6. Amicii     17   7     3     7     40-45    24

7. Bastinasii       17   7     2     7     38-32    20*

8. Gloria Chechis    18   6     2     10   43-48    20

9. Cetate     17   6     2     9     38-49    20

10.  Faurul  17   5     4     8     28-40    19

11. Deportivo    17   5     3     9     31-51    18

12. Speranta      17   5     2     10   39-44    17

13. Unirea   18   1     2     15   14-75    4

*echipa penalizata cu trei puncte

Etapa viitoare

Gloria Culcea – Amicii Poiana Botizei

Bradul Grosii Tiblesului – Faurul Fauresti

Unirea Ariesul de Padure – Speranta Cernesti

Deportivo Coruia – Viitorul Coltau

Cetate Remetea Chioarului – Magura Coas

Bastinasii Suciu de Sus – Gloria Chechis

Steaua Copalnic Manastur va sta

Judet II. Seria a II-a

Etapa a VII-a retur

Rapid Satu Nou – Topitorul Ferneziu 1-1

Avantul Tautii de Sus – Dinamic Grosi 3-1

Stejarul Fersig – Solaris Pribilesti 3-9

Real Sasar – Morile Maties Miresu Mare 3-1

Star Recea – Gloria Salsig 3-0

ZU Mogosesti a stat

Clasament

1. Topitorul 17   11   2     4     48-20    35

2. Rapid       17   10   3     4     52-24    33

3. Solaris     16   10   1     5     46-28    31

4. Morile Maties      16   10   1     4     32-27    31

5. Real Sasar     16   9     3     4     49-19    30

6. Star Recea     16   8     3     5     44-30    27

7. Avantul   17   7     1     9     29-57    22

8. ZU Mogosesti      16   4     6     6     24-32    18

9. Gloria Salsig  16   4     2     10   26-39    14

10. Dinamic Grosi   17   3     1     12   25-59    10

11. Stejarul Fersig   16   1     3     12   18-58    6

Etapa viitoare

Star Recea – Rapid  Satu Nou de Sus

Gloria Salsig – Real Sasar (0-3)

Morile Maties Miresu Mare – Stejarul Fersig

Solaris Pribilesti – Zu Mogosesti

Dinamic Grosi – Topitorul Baia Mare

Avantul Tautii de Sus va sta