Fotbal. Liga a III-a. Seria a VI-a – FCMU Baia Mare se mentine pe locul II

Scris de Horia Crisan, 13 martie 2011 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Dupa ce a invins la limita, pe teren propriu cu 2-1, Avantul Reghin, FCMU Mararmures a ramas pe locul secund la diferenta de sase puncte fata de Seso Campia Turzii.

Rezultatele etapei si marcatorii

FCMU Baia Mare – Avantul Reghin 2-1 (1-0)

Au marcat< Bumba (’20), Gego (’85), respectiv Solomon (’57)

Unirea Dej – CS Zlatna 2-1 (1-0)

Au marcat< Gabrus (’40, ’85), respectiv Bucur (’75 – 11 m)

Unirea Floresti – Unirea Tarlungeni 1-0 (0-0)

A marcat< V. Pop (’62)

FC Zalau – Unirea Ungheni 3-2 (2-1)

Au marcat< Boitos (‘3 – autogol), Bode (’33 – 11 m), G. Gorga (’57), respectiv H. Moldovan (’28), Pastor (’90+3)

FC Cisnadie – Sanatatea Cluj 1-0 (1-0)

A marcat< Dicher (’23)

CSM Brasov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0 (0-0)

A marcat< Istrate (’48)

Gaz Metan II Medias – FC Seso Campia Turzii 0-1 (0-0)

A marcat< Sancira (’47 – 11 m)

Gloria II Bistrita a stat

Clasament

1. FC Seso Campia Turzii     16   11   3     2     28-7      36

2. FCMU Baia Mare      16   9     3     3     23-14    30

3. SCM Brasov  16   7     7     2     15-9      28

4. Unirea Ungheni   16   8     3     5     22-18    27

5. FC Cisnadie  16   7     3     6     16-12    24

6. FCM Avantul Reghin 16   6     7     3     14-12    24

7. Gloria II Bistrita   15   7     2     6     27-23    23

8. FC Zalau 16   6     5     5     19-17    23

9. CS Zlatna       16   6     4     6     22-24    22

10. Unirea Floresti  16   5     5     6     11-15    20

11. Unirea Tarlungeni   16   5     3     8     14-18    18

12. Gaz Metan II Medias      16   4     4     8     14-18    16

13. Sanatatea Cluj    16   3     5     8     11-25    14

14. Unirea Dej   16   3     3     10   13-22    12

15. FC Odorheiu Secuiesc   15   3     2     10   10-26    11

Etapa viitoare (vineri, 18 martie)

Seso Campia Turzii – Avantul Reghin

CS Zlatna – FCMU Baia Mare

Unirea Tarlungeni – Unirea Dej

Unirea Ungheni – Unirea Floresti

Sanatatea Cluj – FC Zalau

FC Od. Secuiesc – FC Cisnadie

Gloria II Bistrita – CSM Brasov