Fotbal. Liga a III-a. Seria a VI-a – FCMU a recuperat doua puncte

Scris de Horia Crisan, 20 martie 2011 « Ştirea precedentă | Înapoi la index | Ştirea următoare »

Dupa etapa de vineri, in care FCMU Baia Mare, ocupanta locului secund, a castigat la Zlatna (2-1), in care lidera la zi Seso Campia Turzii a terminat la egalitate pe teren propriu, diferenta dintre cele doua pretedente la titlu a ramas de doar patru puncte.

Rezultatele etapei si marcatorii

FC Seso Campia Turzii – FCM Avantul Reghin 0-0

CS Zlatna – FCMU Baia Mare 1-2 (1-0)

Au marcat< Gherman (’30), respectiv V. Pop (’57), Gego (’75)

Unirea Tarlungeni – Unirea Dej 3-2 (2-1)

Au marcat< L. Nicolae (’15, ’23), S. Marin (’80), respectiv B. Faur (’40, ’50)

Unirea Ungheni – Unirea Floresti 2-2 (1-0)

Au marcat< St. Popa (’14), Santa (’68), respectiv B. Cristea (’53), Mandrusca (’59)

Sanatatea Cluj – FC Zalau 1-0 (1-0)

A marcat< Kiss (‘9)

AFC Odorheiu Secuiesc – FC Cisnadie 1-5 (0-1)

Au marcat< Vetemeniuc (’90), respectiv Deaconescu (’44), P. Ciuca (’62), Fl. Voicu (’75), Chimir (’84), Sauca (’85)

Gloria II Bistrita – CSM Brasov 1-2 (0-1)

Au marcat< Pasenciuc (’46), respectiv Marinescu (’17), Frizan (’88)

Gaz Metan II Medias a stat

Clasament

1. FC Seso Campia Turzii     17   11   4     2     28-7      37

2. FCMU Baia Mare      17   10   3     4     25-15    33

3. SCM Brasov  17   8     7     2     17-10    31

4. Unirea Ungheni   17   8     4     5     24-20    28

5. FC Cisnadie  17   8     3     6     21-13    27

6. FCM Avantul Reghin 17   6     7     4     14-12    25

7. Gloria II Bistrita   16   7     2     7     28-25    23

8. FC Zalau 17   6     5     6     19-18    23

9. CS Zlatna       17   6     4     7     23-26    22

10. Unirea Tarlungeni   17   6     3     8     17-20    21

11. Unirea Floresti  17   5     6     6     13-17    21

12. Sanatatea Cluj    17   4     5     8     12-25    17

13. Gaz Metan II Medias      16   4     4     8     10-13    16

14. Unirea Dej   17   3     3     11   15-25    12

15. AFC Odorheiu Secuiesc 16   3     2     11   11-31    11

Etapa viitoare (vineri, 25 martie)

Avantul Reghin – CS Zlatna

FCMU Baia Mare – Unirea Tarlungeni

Unirea Dej – Unirea Ungheni

Unirea Floresti – Sanatatea Cluj

FC Zalau – AFC Od. Secuiesc

FC Cisnadie – Gloria II Bistrita

CSM Brasov – Gaz Metan Medias II

Seso Campia Turzii va a sta.